(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
5/6
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Червень , 2017/№ 24

Коригування середнього заробітку працівника, якого у розрахунковому періоді переведено на нижчеоплачувану роботу

Державного службовця з 08.09.2016 р. перевели з посади заступника начальника відділу (посадовий оклад — 2929 грн.) на посаду провідного спеціаліста (посадовий оклад — 2240 грн.). З 01.01.2017 р. посадові оклади держслужбовцям були підвищені згідно з постановою № 15, і розмір посадового окладу держслужбовця, який займав посаду провідного спеціаліста, склав 2649 грн. З 12.06.2017 р. держслужбовець йде в щорічну основну відпустку. На який коефіцієнт підвищення посадового окладу слід відкоригувати його зарплату за розрахунковий період (червень 2016 року — травень 2017 року)?

Нагадаємо, що відпускні розраховуються згідно з Порядком обчислення середньої заробітної плати, затвердженим постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100 (далі — Порядок № 100).

Згідно з абз. 1 п. 10 цього Порядку у випадках підвищення тарифних ставок і посадових окладів в установі, організації відповідно до актів законодавства, а також за рішеннями, передбаченими в колективних договорах (угодах), як у розрахунковому періоді, так і в періоді, протягом якого за працівником зберігається середній заробіток, заробітна плата, включаючи премії та інші виплати, що враховуються при обчисленні середньої заробітної плати, за проміжок часу до підвищення коригуються на коефіцієнт їх підвищення.

Виходячи з відкоригованої таким чином заробітної плати у розрахунковому періоді, за встановленими нормами у пп. 6, 7 і 8 розд. ІV Порядку № 100 визначається середньоденний (годинний) заробіток. Коефіцієнт коригування визначають шляхом ділення окладу, встановленого працівникові після підвищення посадових окладів, на оклад, який був у такого працівника до підвищення*.

* Див. лист Мінпраці від 24.10.2008 р. № 696/13/84-08. — Прим. ред.

У разі зміни тарифної ставки (посадового окладу) працівникові у зв’язку з присвоєнням вищого розряду, переведенням на іншу вищеоплачувану роботу (посаду) тощо таке коригування середньої заробітної плати не провадиться ( абз. 3 п. 10 Порядку № 100).

У ситуації, що розглядається, держслужбовцю відпустку надано з 12 червня 2017 року. Розрахунковим періодом є червень 2016 рокутравень 2017 року. У розрахунковому періоді, а саме з 8 вересня 2016 року держслужбовця було переведено на іншу нижчеоплачувану посаду: з посади заступника начальника відділу на посаду провідного спеціаліста. З дня переведення розмір його заробітної плати зменшився.

Крім того, у розрахунковому періоді з 1 січня 2017 року згідно з постановою КМУ «Питання оплати праці працівників державних органів» від 18.01.2017 р. № 15 (далі — постанова № 15) були підвищені посадові оклади за всіма посадами держслужбовців.

Як же треба коригувати заробіток держслужбовця у розрахунковому періоді (червень 2016 року — травень 2017 року), ураховуючи, що з 8 вересня 2016 року працівника було переведено на нижчеоплачувану посаду?

У загальному випадку при переведенні на іншу посаду, в тому числі на нижчеоплачувану, коригування заробітку не провадиться. Але коли працівник був на новій посаді, з 01.01.2017 р. підвищився на законодавчих підставах його посадовий оклад згідно з постановою № 15.

Висновок: у зазначеному випадку в розрахунковому періоді коригуванню підлягатиме тільки зарплата за новою посадою (провідний спеціаліст), оскільки саме в період роботи на цій посаді у працівника відбулося законодавче підвищення окладу (з 01.01.2017 р.)**. Таким чином, зарплату за період з 08.09.2016 р. по 31.12.2016 р. потрібно відкоригувати на «січневий» коефіцієнт підвищення окладів. При цьому заробіток за місяці розрахункового періоду з січня по травень 2017 року, а також з червня 2016 року по 7 вересня 2016 року не коригують.

** Див. лист Мінсоцполітики від 20.04.2017 р. № 1227/0/101-17/282 у газеті «Оплата праці», 2017, № 11, с. 4. — Прим. ред.

Важливо! При законодавчому підвищенні окладів коригування провадиться за тією посадою, яку працівник обіймав на час підвищення посадових окладів.

Знайдемо коефіцієнт коригування (див. таблицю):

2649 грн. : 2240 грн. = 1,1826,

де 2649 — посадовий оклад провідного спеціаліста з 1 січня 2017 року відповідно до постанови № 15;

2240 — посадовий оклад провідного спеціаліста з 1 травня по 31 грудня 2016 року, згідно з постановою КМУ «Деякі питання оплати праці державних службовців у 2016 році» від 06.04.2016 р. № 292 (ср. 025069200).

Отже, як видно з таблиці у ситуації, що розглядається, заробіток за період з 01.06.2016 р. по 07.09.2016 р. за час роботи на посаді заступника начальника відділу не коригуємо. У свою чергу, зарплату за період з 08.09.2016 р. по 31.12.2016 р. після переведення на посаду провідного спеціаліста потрібно відкоригувати на коефіцієнт підвищення окладів у січні 2017 року (1,1826), адже саме при роботі на цій посаді відбулося законодавче підвищення. Заробіток за січень — травень 2017 року не коригуємо, оскільки в цей період законодавчого підвищення окладів не було.

Переведення на нижчеоплачувану посаду з 8 вересня 2016 року

Місяці розрахунку

Посада

Посадовий оклад, грн.

Коефіцієнт коригування

Червень-2016

Заступник начальника відділу

2929

Не коригуємо

Липень-2016

Серпень-2016

Вересень-2016 (з 01.09.2016 р. по 07.09.2016 р.)

Вересень-2016 (з 08.09.2016 р. по 30.09.2016 р.)

Провідний спеціаліст

2240

1,1826 (2649 : 2240)

Жовтень-2016

Листопад-2016

Грудень-2016

Січень-2017

Провідний спеціаліст

2649

Не коригуємо

Лютий-2017

Березень-2017

Квітень-2017

Травень-2017

переведення на нижчеоплачувану роботу, коригування середнього заробітку додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті