(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 9
  • № 8/1
  • № 8
  • № 7
  • № 6
  • № 5
  • № 4/1
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
5/18
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Березень , 2017/№ 10

Кошти на утримання закладів культури

Ми, сільська рада, у 2015 році передали будинок культури і бібліотеку на фінансування в районний відділ культури. При цьому приміщення будинку культури залишили в себе на балансі, уклавши договір оренди із відділом культури. Чи можемо ми вкладати свої кошти в ремонт будинку культури і придбання музичної апаратури не через субвенцію? Фінвідділ нам пояснює, що тільки через субвенцію.

Спочатку давайте звернемося до норм Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 р. № 2456-VI (далі — БКУ).

Відповідно до змін, внесених до цього Кодексу Законом України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо реформи міжбюджетних відносин» від 28.12.2014 р. № 79-VIII, який набрав чинності 01.01.2015 р., видатки на утримання сільських будинків культури та бібліотек віднесено до видатків, що здійснюються з бюджетів міст обласного значення, районних бюджетів, бюджетів об’єднаних територіальних громад, що створюються згідно із законом та перспективним планом формування територій громад.

Основним фінансовим документом бюджетної установи, яким встановлюються бюджетні асигнування на взяття бюджетних зобов’язань та здійснення платежів, є кошторис бюджетної установи.

Порядок складання, розгляду, затвердження та основні вимоги до виконання кошторисів бюджетних установ затверджено постановою КМУ від 28.02.2002 р. № 228 (далі — Порядок). Ним, зокрема, передбачено, що:

— установам можуть виділятися бюджетні кошти тільки за наявності затверджених кошторисів (абз. 1 п. 5 Порядку);

— установи мають право брати бюджетні зобов’язання, витрачати бюджетні кошти на цілі та в межах, установлених затвердженими кошторисами (абз. 2 п. 5 Порядку);

— кошториси, плани асигнувань загального фонду бюджету, плани надання кредитів із загального фонду бюджету, плани спеціального фонду, плани використання бюджетних коштів (крім планів використання бюджетних коштів одержувачів), помісячні плани використання бюджетних коштів і штатні розписи затверджуються керівником відповідної вищестоящої установи (п. 32 Порядку). Для закладів культури вищестоящою установою є відділ/управління райдержадміністрації.

На утримання закладу складається один кошторис.

Сільська рада має право прийняти рішення і виділити кошти для закладів культури, які розташовані на території ради. При цьому слід затвердити місцеву програму, наприклад щодо покращення матеріально-технічного стану закладів культури.

Оскільки заклади фінансуються з районного бюджету ( ст. 89 БКУ), кошти необхідно передати районному бюджету — тобто у сільському бюджеті передбачити субвенцію районному бюджету за КТКВ 250380 «Інші субвенції».

Договором, який укладається між її надавачем та одержувачем, визначаються умови надання та напрямки використання субвенції.

заклади культури, фінансування, договір оренди, ремонт, субвенція додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті