(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 9
  • № 8/1
  • № 8
  • № 7
  • № 6
  • № 5
  • № 4/1
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
9/18
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Березень , 2017/№ 10

Оприлюднення інформації про бюджет та бюджетні програми

Як і де необхідно оприлюднювати інформацію про місцевий бюджет? Чи необхідно оприлюднювати паспорти бюджетних програм? Якщо так, то де саме це робити, якщо ані установа, ані її головний розпорядник не мають власного сайта? Чи підійде для такого оприлюднення сайт: http://data.gov.ua?

Питання оприлюднення та публічного представлення інформації про бюджет унормовано ст. 28 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 р. № 2456-VI (далі — БКУ).

Відповідно до ч. 4 та 5 цієї статті інформація про місцевий бюджет (рішення про місцевий бюджет, квартальні звіти про виконання місцевого бюджету) підлягає обов’язковій публікації у газетах, визначених Верховною Радою АР Крим, відповідними місцевими радами.

Публічне представлення та публікацію інформації про бюджет за бюджетними програмами та показниками, бюджетні призначення щодо яких визначені рішенням про місцевий бюджет, здійснюють головні розпорядники коштів місцевих бюджетів у разі застосування програмно-цільового методу у бюджетному процесі.

Оприлюднення здійснюється шляхом розміщення на своїх офіційних сайтах паспортів бюджетних програм та звітів про виконання паспортів бюджетних програм ( абз. 5 ч. 5 ст. 28 БКУ).

Водночас ч. 6 ст. 28 БКУ передбачено, що інформація про бюджет, визначена цією статтею, оприлюднюється з додержанням вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13.01.2011 р. № 2939-VI в частині оприлюднення публічної інформації у формі відкритих даних.

Умови та порядок забезпечення доступу до інформації про використання коштів державного і місцевих бюджетів визначаються Законом України «Про відкритість використання публічних коштів» від 11.02.2015 р. № 183-VIII.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 цього Закону інформація, яку потрібно оприлюднити, готується розпорядниками та одержувачами коштів місцевих бюджетів та подається ними для оприлюднення на єдиному веб-порталі використання публічних коштів, який є офіційним державним інформаційним ресурсом у мережі Інтернет.

З урахуванням цих норм головні розпорядники коштів місцевих бюджетів, у разі відсутності власного сайта, можуть оприлюднити інформацію на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних: http://data.gov.ua.

При цьому вони повинні довести до відома громадськості, в який саме спосіб здійснено оприлюднення інформації про використання коштів бюджету.

місцевий бюджет, оприлюднення інформації, бюджетні програми додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті