(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 16/1
  • № 16
  • № 15
  • № 14
  • № 13
  • № 12/1
  • № 12
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
10/14
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Травень , 2017/№ 17-18

Зміна прожиткового мінімуму у травні-2017 на оклади за ЄТС не впливає

Чи підвищуватимуться в травні 2017 року посадові оклади працівникам бюджетної сфери з оплатою за Єдиною тарифною сіткою у зв’язку зі збільшенням прожиткового мінімуму працездатної особи з 1600 до 1684 грн.?

Ні, законодавчого підвищення посадових окладів у травні 2017 року для працівників окремих галузей бюджетної сфери з оплатою за Єдиною тарифною сіткою розрядів і коефіцієнтів з оплати праці (ЄТС) не відбудеться. Пояснимо.

З 1 січня 2017 року набрали чинності зміни, внесені Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 р. № 1774-VІІІ (далі — Закон № 1774). Зокрема, у новій редакції викладені ст. 6 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.95 р. № 108/95-ВР і ст. 96 КЗпП.

Новими нормами встановлені:

— законодавчі вимоги до мінімального посадового окладу (тарифної ставки) працівника — не менше прожиткового мінімуму працездатної особи (ПМПО) на 1 січня календарного року;

— механізм формування схем окладів бюджетників. Так, схеми посадових окладів (тарифних ставок) працівників установ, закладів і організацій, які фінансуються з бюджету, формуються на підставі:

• мінімального посадового окладу (тарифної ставки), встановленого КМУ;

• міжпосадових (міжкваліфікаційних) співвідношень розмірів посадових окладів (тарифних ставок) і тарифних коефіцієнтів;

— нові підходи, які визначають, що мінімальну зарплату (МЗП) більше не використовують як розрахункову величину для встановлення посадових окладів працівників (п. 3 розд. ІІ «Заключні та перехідні положення» Закону № 1774).

Для працівників установ, закладів і організацій окремих галузей бюджетної сфери, оплата праці яких здійснюється за ЄТС, основним «оплатним» документом є постанова КМУ від 30.08.2002 р. № 1298 (далі — постанова № 1298). На її основі розроблені «оплатні» галузеві накази для працівників медзакладів, установ освіти, установ соцзахисту та ін.

Постановою КМУ «Про оплату праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 28.12.2016 р. № 1037 (далі — постанова № 1037) Уряд установив, що з 1 січня 2017 року посадові оклади (тарифні ставки) розраховуються виходячи з розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1-го тарифного розряду за ЄТС, установленого в розмірі ПМПО на 1 січня календарного року (примітка 1 додатка 1 до постанови № 1298).

Згідно зі ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» від 21.12.2016 р. № 1801-VІІІ розмір ПМПО на 01.01.2017 р. складає 1600 грн. Отже, посадові оклади працівників за ЄТС у 2017 році розраховують виходячи із цього показника.

Як бачимо, постановою № 1037 затверджений новий розмір посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1-го тарифного розряду за ЄТС, на базі якого розраховують посадові оклади (тарифні ставки) працівників 2 — 25-го тарифних розрядів за ЄТС.

Важливо! З 01.01.2017 р. «базовий» розмір посадового окладу складає 1600 грн.

Отже, порядок визначення посадових окладів (тарифних ставок) за ЄТС з 01.01.2017 р. такий: посадові оклади (тарифні ставки) для працівників 2 — 25-го тарифних розрядів розраховуються шляхом множення окладу (ставки) працівника 1-го тарифного розряду (1600 грн.) на відповідний тарифний коефіцієнт*. Наприклад, для працівника 8-го тарифного розряду з 01.01.2017 р. посадовий оклад (тарифна ставка) дорівнює 2624 грн. (1600 х 1,64).

* Розміри посадових окладів працівників за ЄТС для 2017 року знайдете в газеті «Бюджетна бухгалтерія», 2017, № 1-2, с. 7. — Прим. ред.

Увага! Оскільки «базовий» розмір посадового окладу працівника 1-го тарифного розряду (1600 грн.) встановлений на рівні ПМПО на 1 січня календарного року, протягом 2017 року посадові оклади за ЄТС у зв’язку зі зростанням рівня ПМПО підвищуватися не будуть.

Водночас з 1 січня 2017 року роботодавець повинен виконати приписи п. 2 постанови № 1037 і в межах затвердженого фонду оплати праці забезпечити диференціацію зарплати працівників з оплатою на рівні МЗП за рахунок встановлення доплат, надбавок, премій, залежно від:

— складності, відповідальності й умов виконуваної роботи;

— кваліфікації працівника;

— результатів праці працівника.

прожитковий мінімум, оклади за ЄТС, посадові оклади додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті