(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
 • № 20/1
 • № 20
 • № 19
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
 • У обране
 • Друк
 • Шрифт
 • Колір фону
 • Коментарі 0
 • В розробці
14/14
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Травень , 2017/№ 17-18

Надбавка за особливі умови роботи директору бібліотеки ВНЗ

http://tinyurl.com/y6jx8naf
Директору бібліотеки вищого навчального закладу IV рівня акредитації встановлена надбавка за особливі умови роботи в розмірі 50 % посадового окладу. Ця надбавка носить разовий чи постійний характер? Чи включається вона в розрахунок відпускних?

Перш ніж відповісти на поставлені запитання, нагадаємо, що згідно зі ст. 33 3акону України «Про вищу освіту» від 07.07.2014 р № 155б-VII (далі — Закон про вищу освіту) бібліотека є структурним підрозділом вищого навчального закладу (ВНЗ). Відповідно, виш повинен мати у своєму складі бібліотеку, бібліотечний фонд, які мають відповідати вимогам стандартів освітньої діяльності. Очолює бібліотеку директор (завідувач), який обирається вченою радою ВНЗ (п.п. 7 п. 2 ст. 36 Закону про вищу освіту).

Відповідно до абз. 1 п. 1 постанови КМУ «Про підвищення заробітної плати працівникам бібліотек» від 30.09.2009 р. № 1073 (далі — постанова № 1073) працівникам державних і комунальних бібліотек, які провадять культурну, освітню, інформаційну, науково-дослідну, методичну діяльність та займають посади, включені до переліку посад згідно з додатком до Порядку виплати доплати за вислугу років працівникам державних і комунальних бібліотек, затвердженого постановою КМУ від 22.01.2005 р. № 84, установлюється надбавка за особливі умови роботи в граничному розмірі 50 % посадового окладу. Зауважимо, що вищезгаданий перелік містить серед інших посаду директора (завідувача) бібліотеки. А це означає, що працівник, який займає зазначену посаду, має право на встановлення надбавки за особливі умови роботи бібліотечним працівникам. До того ж бібліотека ВНЗ віднесена до спеціальних бібліотек і одночасно відповідно до ст. 6 і 8 Закону України «Про бібліотеки і бібліотечну справу» від 27.01.95 р. № 32/95-ВР є державною бібліотекою. Отже, з упевненістю можна стверджувати, що на директора такої бібліотеки поширюється дія постанови № 1073.

Надбавка за особливі умови роботи бібліотечним працівникам є обов’язковою (постійною) виплатою, і її граничний розмір становить 50 % посадового окладу. Конкретний розмір надбавки встановлює керівник установи (закладу) у межах фонду оплати праці (абз. 2 п. 1 постанови № 1073).

Щодо врахування / не врахування вищезазначеної надбавки при розрахунку відпускних зазначимо таке.

При обчисленні середньої заробітної плати для оплати часу відпустки або виплати компенсації за невикористані дні відпустки користуються Порядком обчислення середньої заробітної плати, затвердженим постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100. Згідно з п. 3 цього Порядку до розрахунку середнього заробітку включаються:

— основна заробітна плата;

— доплати і надбавки (за надурочну роботу та роботу в нічний час; суміщення професій і посад; розширення зон обслуговування або виконання підвищених обсягів робіт робітниками-почасовиками; високі досягнення в праці (високу професійну майстерність); умови роботи; інтенсивність праці; керівництво бригадою; вислугу років тощо);

— виробничі премії (премії, які не мають разового характеру, тобто виплачуються щомісяця, щокварталу, раз на півріччя) та премії за економію конкретних видів палива, електроенергії і теплової енергії;

— винагорода за підсумками річної роботи і за вислугу років;

— індексація;

— виплати за час, протягом якого за працівником зберігався середній заробіток (за час попередньої щорічної відпустки, службового відрядження тощо), та допомога по тимчасовій непрацездатності.

Отже, надбавка за особливі умови роботи бібліотечним працівникам увраховується при обчисленні середньої заробітної плати для оплати часу відпустки.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
надбавка за особливі умови роботи, директор бібліотеки ВНЗ додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
 • Добре
 • Нормально
 • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті