(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
6/9
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Листопад , 2017/№ 41

Розраховуємо мінімальні декретні по-новому

З 23 жовтня 2017 року (на 126 календарних днів) працівниця йде в декретну відпустку за основним місцем роботи. За останні 12 місяців вона заробила собі страховий стаж менше 6 місяців, оскільки була прийнята на роботу з 5 червня 2017 року і це її перше місце роботи. Фактична середньоденна зарплата працівниці 104,35 грн. вийшла меншою мінімальної середньоденної зарплати 105,12 грн. (3200 : 30,44), що діє на момент настання страхового випадку. Як правильно визначити розмір допомоги по вагітності та пологах для такої працівниці?

Відразу звернемо увагу: у працівниці за останні 12 місяців зароблений страховий стаж менше 6 місяців. Це означає, що для правильного розрахунку допомоги по вагітності та пологах потрібно врахувати положення п. 2 ч. 4 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.99 р. № 1105-XIV (далі — Закон № 1105).

А ось тут увага! У зв’язку з набуттям чинності з 11.10.2017 р. Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 р. № 2148-VIII (далі — Закон № 2148) до положень п. 2 ч. 4 ст. 19 Закону № 1105 (і не лише!) були внесені зміни.

Підхід до розрахунку декретної допомоги дещо змінився.

Так, згідно з новою редакцією п. 2 ч. 4 ст. 19 Закону № 1105 якщо в застрахованої особи за останні 12 місяців перед настанням страхового випадку страховий стаж не перевищує 6 місяців, то допомога по вагітності та пологах визначається виходячи з нарахованої заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, але не може бути більшою за розмір допомоги, обчислений виходячи із двократного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на момент настання страхового випадку.

Отже, в положеннях п. 2 ч. 4 ст. 19 Закону № 1105 тепер згадується лише один обмежуючий показник, вищою за який не може бути сума допомоги — «обчислений із двократного розміру мінімальної заробітної плати». Обмежуючий показник не «менше розміру мінімальної заробітної плати» був прибраний із цієї норми. Але це не означає, що тепер сума допомоги по вагітності та пологах для працівниці, у якої за останні 12 місяців страховий стаж менше 6 місяців, за основним місцем роботи може бути меншою, ніж розмір допомоги, обчислений із мінімальної заробітної плати, встановленої на час настання страхового випадку.

Річ у тому, що в Законі № 1105, зокрема, в ч. 2 ст. 26 Закону № 1105, в новій її редакції, є положення, які мають бути застосовані при розрахунку допомоги по вагітності та пологах працівниці за основним місцем роботи незалежно від того, який страховий стаж на момент виходу в декрет вона має.

Ось ці положення:

«Сума допомоги по вагітності та пологах у розрахунку на місяць не повинна перевищувати розмір максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, з якої сплачувалися страхові внески до Фонду, і не може бути меншою* за розмір допомоги, обчислений із мінімальної заробітної плати, встановленої на час настання страхового випадку».

* Цю умову потрібно виконувати при розрахунку допомоги по вагітності та пологах тільки за основним місцем роботи (див. лист Мінсоцполітики від 13.10.2016 р. № 334/18/99-16 // «Оплата праці», 2016, № 21, с. 6). — Прим. ред.

Як бачимо, в положеннях ч. 2 ст. 26 Закону № 1105 немає винятків, зокрема, для застрахованих осіб, які на час настання страхового випадку за останні 12 місяців мають страховий стаж менше 6 місяців.

Тому для працівниць, які за останні 12 місяців перед настанням декрету мають страховий стаж менше 6 місяців, за основним місцем роботи потрібно виконувати вимоги як п. 2 ч. 4 ст. 19, так і ч. 2 ст. 26 Закону № 1105.

Це означає, що для таких працівниць середньоденна зарплата для нарахування декретної допомоги має бути:

1) не менше розміру МЗП з розрахунку на 1 календарний день (105,12 грн.) — для допомоги з основного місця роботи;

2) не більше 2 МЗП з розрахунку на 1 календарний день (210,25 грн.) за всіма місцями роботи.

Перейдемо безпосередньо до розрахунку допомоги.

У цьому запитанні працівниця йде у відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами в жовтні 2017 року. Значить, для порівняльних розрахунків нам потрібно брати МЗП, встановлену на жовтень 2017 року — 3200 грн., а мінімальну середньоденну зарплату — 105,12 грн.

Увага! Розмір МЗП потрібно брати той, який встановлений у місяці настання страхового випадку (відкриття лікарняного у зв’язку з вагітністю та пологами).

Фактична середньоденна зарплата за умовами запитання дорівнює — 104,35 грн. Це менше ніж 105,12 грн. Значить: допомогу по вагітності та пологах потрібно розрахувати з більшої величини — мінімальної середньоденної зарплати — 105,12 грн.

У таблиці розрахуємо допомогу по вагітності та пологах:

Місяці відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами

Дні відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, що підлягають оплаті

Сума декретної допомоги, розрахована виходячи з мінімальної середньоденної зарплати 105,12 грн.

Жовтень 2017 року

9

946,08

Листопад 2017 року

30

3153,60

Грудень 2017 року

31

3258,72

Січень 2018 року

31

3258,72

Лютий 2018 року

25

2628,00

Разом

126

13245,12

Зверніть увагу: сума допомоги по вагітності та пологах у листопаді вийшла меншою, ніж розмір МЗП (3200 грн.). Але необхідність у «дотягуванні» цієї суми до МЗП (3200 грн.) після набрання чинності Законом № 2148 відпала.

Тому загальна сума допомоги по вагітності та пологах складе:

105,12 грн. х 126 к. дн. = 13245,12 грн.;

де 126 к. дн. — кількість днів декретної відпустки, які підлягають оплаті.

декретна відпустка, страховий стаж, середньоденна зарплата, мінімальна зарплата, допомога по вагітності та пологах додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті