Не нижче, не вище: обмежуємо суму допомоги по вагітності та пологах за сумісництвом У сьогоднішньому номері на с. 6 наведено лист Мінсоцполітики від 13.10.2016 р. № 334/18/99-16. У ньому фахівці цього відомства відповіли на два запити нашої редакції. Один із них стосувався питання застосування сумових обмежень для допомоги по вагітності та пологах, у тому числі що нараховується працівницям-сумісницям. Тож розпочнемо вивчення листа.
Премії та винагороди в розрахунку середньої зарплати згідно з Порядком № 100: нюанси включення Тема розрахунку середнього заробітку згідно з
Порядком № 100 часто порушується на сторінках нашої газети. Відпустки, відрядження, курси підвищення кваліфікації, матеріальна допомога в розмірі середньомісячної зарплати, вихідна допомога та оплата інших періодів, коли за працівником зберігається середня зарплата… Розраховуючи середню зарплату для таких виплат, бухгалтер стикається з безліччю питань за її розрахунком. Цього разу розповімо, як ураховувати в розрахунку середньої зарплати різні преміальні винагороди співробітникам. А детальні числові приклади розставлять усе по поличках.
Заохочувальні виплати: «середньо-розрахункові» правила у прикладах На с. 15 цього номера ви дізналися про особливості включення до розрахунку середньої зарплати згідно з
Порядком № 100 різних преміальних винагород працівникам. Таких правил небагато, але всі вони важливі. Як застосувати їх на практиці, розглянемо нижче.
Індексуємо зарплату за листопад 2016 року Індексація зарплати — це обов’язок роботодавця. Основними нормативно-правовими документами, що регламентують порядок проведення індексації, є Закон України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.91 р. № 1282-XII і
Порядок проведення індексації грошових доходів населення, затверджений постановою КМУ від 17.07.2003 р. № 1078 (далі — Порядок № 1078). Нагадаємо, що останні зміни до цього Порядку було внесено постановами КМУ від 15.12.2015 р. № 1013 (див. «ОП», 2015, № 24, с. 3) і від 11.02.2016 р. № 77 (див. «ОП», 2016, № 5, с. 3). Ними були істотно відкориговані деякі основні правила індексації зарплати. Детальніше ознайомитися з ними ви можете в «ОП», 2015, № 24, с. 9; 2016, № 2, с. 4 і 6.
Утримуємо із зарплати, не порушуючи КЗпП Не часто, але інколи трапляється, що бухгалтеру доводиться утримувати із зарплати працівника не тільки податки і збори, а ще й, наприклад, аліменти, суми надміру виплачених відпускних/лікарняних тощо. А чи дозволяє наше законодавство здійснювати такі «інші» неподаткові відрахування? Зазирнемо до першоджерела…
Надбавка за тривалість безперервної роботи: визначаємо «надбавочний» стаж Лікар загальної практики — сімейний лікар, який працює в амбулаторії сімейної медицини, має безперервний стаж на посаді більше 4 років. Зазначеному працівнику встановлена надбавка за тривалість безперервної роботи у розмірі 10 % посадового окладу. З 01.09.2016 р. він був направлений на навчання до клінічної ординатури. Чи зараховується період проходження клінічної ординатури до стажу, що дає право на отримання надбавки за тривалість безперервної роботи?