(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
 • № 44/1
 • № 44
 • № 43
 • № 41
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
 • У обране
 • Друк
 • Шрифт
 • Колір фону
 • Коментарі 0
 • В розробці
1/14
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Листопад , 2017/№ 42

Інформаційна сторінка

http://tinyurl.com/y3a2duad

Мінфін оприлюднив проект типової форми фінзвітності № 5-дс «Примітки до річної фінансової звітності»

На сайті Мінфіну (https://www.minfin.gov.ua) оприлюднено проект наказу «Про примітки до річної фінансової звітності», яким передбачається затвердження типової форми фінзвітності № 5-дс «Примітки до річної фінансової звітності».

Ця типова форма застосовується суб’єктами бухгалтерського обліку в державному секторі, які відповідно до законодавства складають фінансову звітність за НП(С)БО в державному секторі.

Форма передбачає розкриття інформації у таких розділах:

I. Основні засоби;

II. Нематеріальні активи;

III. Капітальні інвестиції;

IV. Виробничі запаси;

V. Фінансові інвестиції;

VI. Зобов’язання;

VII. Дебіторська заборгованість;

VIII. Доходи та витрати;

IХ. Нестачі і втрати грошових коштів і матеріальних цінностей;

Х. Будівельні контракти;

ХI. Біологічні активи;

ХII. Розшифровка позабалансових рахунків.

Уряд підвищив стипендії для студентів на 18 %

Кабмін у рамках програм підвищення соціальних стандартів опрацював та ухвалив рішення про підвищення стипендій — академічних та соціальних — на 18 %. Підвищені стипендії будуть виплачуватися з 1 листопада.

Зокрема, розмір aкадемічної стипендії на місяць становитиме:

для учнів ПТНЗ — 490 грн.;

для студентів ВНЗ I — II рівнів акредитації, що навчаються на молодшого спеціаліста чи бакалавра: звичайна — 980 грн., підвищена — 1250 грн.;

для студентів ВНЗ III — IV рівнів акредитації, наукових установ, що навчаються на бакалавра, спеціаліста чи магістра: звичайна — 1300 грн., підвищена — 1660 грн.

Розмір соціальної стипендії на місяць становитиме:

для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, а також учнів, студентів, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків, у ПТНЗ — 1180 грн., у ВНЗ — 2360 грн.

Для інших осіб, що мають відповідні пільги, у ПТНЗ — 450 грн., у ВНЗ I — II рівнів акредитації — 890 грн., у ВНЗ III — IV рівнів акредитації, наукових установах — 1180 грн.

Подробиці — в одному з наступних номерів нашої газети.

Залишки коштів на депозитах необхідно повернути до кінця року

ДКСУ на своєму офіційному сайті (http://www.treasury.gov.ua) інформує, що станом на 01.11.2017 р. залишок коштів, розміщених місцевими бюджетами та вищими і професійно-технічними навчальними закладами на вкладних (депозитних) рахунках у банках у 2017 році, становить 16175,3 млн грн.

Також ДКСУ звертає увагу учасників бюджетного процесу, що зазначені кошти повинні бути повернені на відповідні рахунки місцевих бюджетів та вищих і професійно-технічних навчальних закладів, відкриті в органах ДКСУ, у терміни, передбачені укладеними договорами про розміщення депозитних коштів, але не пізніше ніж:

за 10 днів до закінчення поточного бюджетного періоду за коштами місцевих бюджетів (п. 4 Порядку розміщення тимчасово вільних коштів місцевих бюджетів на вкладних (депозитних) рахунках у банках, затвердженого постановою КМУ від 12.01.2011 р. № 6);

20 грудня поточного бюджетного періоду за коштами вищих і професійно-технічних навчальних закладів (п. 3 Порядку розміщення вищими і професійно-технічними навчальними закладами на вкладних (депозитних) рахунках в установах банків державного сектору економіки тимчасово вільних бюджетних коштів, отриманих за надання платних послуг, затвердженого постановою КМУ від 26.08.2015 р. № 657).

В Україні з 2018 року буде скасовано державну систему сертифікації

Як відомо, правові та економічні основи державної системи сертифікації на території України визначені Декретом КМУ «Про стандартизацію і сертифікацію» від 10.05.93 р. № 46-93. З метою реалізації його норм також було прийнято низку нормативно-правових актів, якими регулюється функціонування державної системи сертифікації.

Водночас згідно з розд. Х Закону України «Про технічні регламенти та оцінку відповідності» від 15.01.2015 р. № 124-VIII з 1 січня 2018 року Декрет № 46-93 втратить чинність. Тобто з цієї дати державна система сертифікації припинить своє існування.

З огляду на це, Мінекономрозвитку підготовлено проект наказу, яким передбачається визнати такими, що втратили чинність, 11 нормативно-правових актів, що були розроблені на виконання вимог зазначеного Декрету.

Передбачається, що цей наказ набере чинності одночасно із втратою чинності Декретом № 46-93.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
новини додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
 • Добре
 • Нормально
 • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті