(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
 • № 37
 • № 36/1
 • № 36
 • № 35
 • № 34
 • № 33
 • № 32/1
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
 • У обране
 • Друк
 • Шрифт
 • Колір фону
 • Коментарі 0
 • В розробці
13/16
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Жовтень , 2017/№ 38

Працівниця на «декретному» місці збирається у відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами: як бути

В установі з 21.09.2016 р. працівниця перебуває у відпустці для догляду за дитиною до 3 років. На її місце прийнято іншу працівницю за строковим трудовим договором на строк до дня фактичного виходу на роботу основної працівниці, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до 3 років. Зараз працівниця, працевлаштована за строковим трудовим договором, вагітна. Вона надала лікарняний лист, згідно з яким цій працівниці має бути надано відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами з 27.10.2017 р. Чи маємо ми оформити цій працівниці відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами із виплатою допомоги по вагітності та пологах, а згодом надати і відпустку для догляду за дитиною до 3 років, адже жінка працює на місці основної працівниці — декретниці?

На період, коли працівниця перебуває у відпустці для догляду за дитиною до 3 років, на її посаду можна прийняти іншого працівника за строковим трудовим договором. Строк дії такого договору — до дня фактичного виходу на роботу працівниці, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до 3 років (див. лист Мінсоцполітики від 16.05.2012 р. № 158/13/133-12). При цьому КЗпП не містить обмежень щодо надання гарантій вагітним працівницям і працівницям з дітьми, які працевлаштовані за строковими трудовими договорами, у тому числі укладеними на період до виходу з «декретної» відпустки основної працівниці.

Важливо! Працівниця, прийнята за строковим трудовим договором на період до виходу на роботу основної працівниці з відпустку для догляду за дитиною до 3 років, має право на відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами і виплату відповідної допомоги, а також на відпустку для догляду за дитиною до 3 років.

Зверніть увагу: відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами і відпустку для догляду за дитиною до 3 років оформлюють, якщо на момент їх оформлення працівниця не звільнена.

У випадку, що розглядається, працівниці, яка працює за строковим трудовим договором, обов’язково надається відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами й виплачується допомога по вагітності та пологах, якщо станом на 27.10.2017 р. вона не звільнена. Якщо така жінка після відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами забажає оформити відпустку для догляду за дитиною до 3 років і на початок цієї соцвідпустки вона перебуває у трудових відносинах з установою, то роботодавець має задовольнити таке прохання працівниці.

Тут же зауважимо: якщо звільнення припало на період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, то виплачена сума допомоги по вагітності та пологах працівницею не повертається. Більш того, оплаті підлягає і другий лікарняний лист по вагітності та пологах на 14 календарних днів, виданий через ускладнення пологів, який є продовженням першого, навіть не зважаючи на те, що цей другий лікарняний лист може бути виданий уже після звільнення.

При цьому пам’ятайте: ст. 184 КЗпП допускає звільнення на підставі п. 2 ст. 36 КЗпП вагітних працівниць і працівниць з дітьми до 3 років, які працюють за строковим трудовим договором на період до виходу на роботу основної працівниці з відпустки для догляду за дитиною до 3 років, тільки з обов’язковим їх працевлаштуванням. На період працевлаштування за ними зберігається середня зарплата, але не більше 3 місяців з дня закінчення строкового трудового договору.

Детальніше про умови для припинення строкового трудового договору із вагітними працівницями і працівницями, які мають дітей до 3 років, див. у консультації фахівця Мінсоцполітики в цьому номері.

відпустка для догляду за дитиною до 3 років, строковий трудовий договір, відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами, допомога по вагітності та пологах додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
 • Добре
 • Нормально
 • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті