Подарунок школі від сільської ради

В обраному У обране
Друк
Маркович Галина, експерт з фінансових питань, Проектний офіс секторальної децентралізації, заслужений економіст України, кандидат економічних наук
Бюджетна бухгалтерія Вересень, 2017/№ 34
Чи може сільська рада, якщо у неї є гроші, зробити на 1 вересня подарунок школі у вигляді шкільних наборів дітям? Яким буде код КФК і КЕКВ?

Відповідно до ст. 89 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 р. № 2456-VI (далі — БКУ) школи фінансуються з районного бюджету й у сільському бюджеті не можуть передбачатися кошти на фінансування видатків з їх утримання.

Водночас відповідно до ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.97 р. № 280/97-ВР до компетенції сільських, селищних та міських рад належить затвердження програм соціально-економічного та культурного розвитку відповідних адміністративно-територіальних одиниць та цільових програм.

Статтею 91 БКУ передбачено, що з усіх місцевих бюджетів можуть здійснюватися видатки на реалізацію програм місцевого значення стосовно дітей, молоді, жінок та сім’ї.

Отже, сільська рада може прийняти місцеву програму, наприклад, стосовно забезпечення дітей навчальним приладдям, та передбачити у бюджеті кошти на її реалізацію у вигляді субвенції районному бюджету. Такі видатки плануються за ТПКВКМБ 8800 «Інші субвенції» та КЕКВ 2620 «Поточні трансферти органам державного управління інших рівнів». Тобто видатки здійснюватимуться відповідним головним розпорядником коштів районного бюджету.

При цьому умови надання субвенції та напрямки використання визначаються договором, який укладається між її надавачем та одержувачем.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити