Теми статей
Обрати теми

Оплата праці вчителя ЗНЗ під час літніх канікул

Будз Володимир, економіст-аналітик Видавничого будинку «Фактор»
Вчитель загальноосвітнього навчального закладу (ЗНЗ) пішов у відпустку з 01.07.2017 р. на 56 календарних днів. Відпустка закінчилася 26.08.2017 р., і 28 серпня 2017 року працівник став до роботи. Його педагогічне навантаження до початку канікул становило 18 годин на тиждень. Педагогічне навантаження на новий рік установлено з 01.09.2017 р. в обсязі 24 години на тиждень. Як оплатити вчителю 4 робочі дні серпня. Якщо виходячи з педнавантаження, то з якого — «старого» чи «нового»? Що проставляти в табелі робочого часу за період з 28.08.2017 р. по 31.08.2017 р.?

Оплата праці педагогічних працівників установ та закладів освіти здійснюється відповідно до наказу МОН «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» від 26.09.2005 р. № 557 та Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міносвіти від 15.04.93 р. № 102 (далі — Інструкція № 102).

Так, згідно з п. 68 цієї Інструкції місячна заробітна плата педагогічних працівників установ освіти, в тому числі педучилищ (крім вищих навчальних закладів I — II рівнів акредитації та професійно-технічних навчальних закладів), визначається шляхом множення ставки заробітної плати на їх фактичне навантаження на тиждень і ділення цього добутку на встановлену норму годин на тиждень. Встановлена при тарифікації заробітна плата виплачується щомісячно незалежно від кількості тижнів і робочих днів у різні місяці року.

Заробітна плата за посадою вчителя визначається залежно від установленої за наслідками атестації кваліфікаційної категорії, педагогічного звання, обсягу навчального навантаження, стажу педагогічної роботи та виконання інших видів педагогічної роботи, таких як класне керівництво, перевірка письмових робіт чи зошитів, завідування кабінетом, завідування майстернею тощо.

При цьому п. 25 Типових правил внутрішнього розпорядку для працівників державних навчально-виховних закладів, затверджених наказом Міносвіти від 20.12.93 р. № 455, передбачено, що під час канікул, які не збігаються з черговою відпусткою, керівник закладу освіти залучає педагогічних працівників до педагогічної та організаційної роботи в межах часу, що не перевищує їх навчального навантаження до початку канікул.

Відповідно до п. 19 зазначених Правил коло обов’язків (робіт), що їх виконує кожен працівник за своєю спеціальністю, кваліфікацією чи посадою, визначається посадовими інструкціями і положеннями, затвердженими в установленому порядку кваліфікаційними довідниками посад службовців і тарифно-кваліфікаційними довідниками робіт і професій робітників, положеннями і правилами внутрішнього розпорядку відповідного закладу освіти та умовами контракту, де ці обов’язки конкретизуються.

У свою чергу, у п. 71 Інструкції № 102 передбачено, що за час роботи в період канікул оплата праці педагогічних працівників та осіб серед керівного, адміністративно-господарського та навчально-допоміжного персоналу, яким дозволяється вести викладацьку роботу або заняття з гуртківцями в тій же установі, здійснюється з розрахунку заробітної плати, установленої при тарифікації, що передувала початку канікул.

Години роботи вчителя в період канікул табелюють у загальному порядку. Оскільки оплата праці здійснюється відповідно до обсягу педагогічного навантаження, то в табелі обліку використання робочого часу проставляють години педагогічної роботи (див. лист Мінсоцполітики від 30.06.2011 р. № 212/13/116-11).

Тож особливостей в оплаті праці вчителя ЗНЗ за період канікул немає. А це означає, що зарплату йому виплачують у звичайному порядку за тим педнавантаженням, яке він мав до канікул (18 годин на тиждень).

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі