Теми статей
Обрати теми

Використання коштів спецфонду

Станкус Тетяна, експерт журналу «Бюджетна бухгалтерія»
Закладу вищої освіти наприкінці минулого року за спеціальним фондом кошторису надійшли кошти за участь у науковій конференції та друк статей для конференції. Фактичні видатки склали меншу суму, ніж було заплановано, в зв’язку з чим утворився залишок коштів по спецфонду. Чи можна в поточному році використати цей залишок на свій розсуд, наприклад, на придбання комп’ютеру?

Зазначені у запитанні надходження відповідно до п. 4 ст. 13 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 р. № 2456-VI (далі — БКУ) належать до першої підгрупи першої групи власних надходжень бюджетних установ як плата за послуги, що надаються бюджетними установами згідно із законодавством.

Види платних послуг, які дозволені до надання навчальним закладам, визначені Переліком платних послуг, які можуть надаватися навчальними закладами, іншими установами та закладами системи освіти, що належать до державної та комунальної форми власності, затвердженим постановою КМУ від 27.08.2010 р. № 796.

Згідно з цим Переліком державні та комунальні навчальні заклади мають право на платній основі надавати, зокрема, такі види платних послуг;

— видання та реалізація навчальної літератури, методичних, науково-методичних, наукових, науково-технічних видань, друкованих засобів масової інформації (газети, часописи, альманахи тощо) (п.п. 24 п. 1);

— інформаційно-аналітичне забезпечення наукової діяльності (п.п. 8 п. 2);

— організація та проведення наукових заходів (з’їздів, семінарів, конференцій тощо), якщо це не передбачено навчальними планами з підготовки кадрів і не належить до діяльності, яка фінансується за рахунок коштів загального фонду державного та місцевих бюджетів (п.п. 19 п. 2).

Кошти, які надходять як плата за послуги, зараховуються до доходів спеціального фонду кошторису, і їх витрачання має проводитись з дотриманням певної черговості.

Так, згідно із п. 23 та п. 49 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою КМУ від 28.02.2002 р. № 228, видатки спеціального фонду кошторису за рахунок власних надходжень плануються та витрачаються у такій послідовності:

перша черга — за встановленими напрямами використання;

друга черга — на погашення заборгованості установи з бюджетних зобов’язань за спеціальним та загальним фондом кошторису;

третя черга — на проведення заходів, пов’язаних з виконанням основних функцій, які не забезпечені (або частково забезпечені) видатками загального фонду.

Порядок використання коштів, які надійшли як плата за послуги, визначений п. 4 ст. 13 БКУ. Такі кошти витрачаються на покриття витрат, пов’язаних з організацією та наданням послуг, що надаються бюджетними установами згідно з їх основною діяльністю.

Тож якщо після покриття всіх витрат, пов’язаних із наданням платних послуг, у вас залишилися кошти, то ви маєте переконатись, що немає заборгованості за бюджетними зобов’язаннями за спеціальним і загальним фондом кошторису. Якщо ж така заборгованість відсутня, то тільки тоді ви маєте право витратити ці кошти на свій розсуд, тобто на видатки, які не забезпечені або частково забезпечені видатками загального фонду. Наприклад, придбати за необхідності комп’ютер.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі