Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

У розрахунковому періоді переведення на вищеоплачувану посаду: як визначити коефіцієнт коригування?

Гузенко Оксана, головний спеціаліст відділу оплати праці Департаменту заробітної плати та умов праці
Бюджетна бухгалтерія Грудень, 2018/№ 47
Друк
З 11.12.2017 р. головного спеціаліста державного органу було переведено на посаду заступника керівника відділу зі збільшенням nосадового окладу (оклад за новою посадою — 3900,00 грн.). З 01.01.2018 р. оклади підвищили відповідно до законодавчих актів (оклад за посадою заступника керівника відділу — 5200,00 грн.). З 03.12.2018 р. заступнику керівника відділу надали щорічну відпустку. Як правильно визначити коефіцієнт коригування середньої зарплати для оплати відпустки?

Нагадаємо, що відпускні розраховуються згідно з Порядком обчислення середньої заробітної плати, затвердженим постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100 (далі — Порядок № 100).

Згідно з абз. 1 п. 10 цього Порядку у випадках підвищення тарифних ставок і посадових окладів в установі, організації відповідно до актів законодавства, а також за рішеннями, передбаченими в колективних договорах (угодах), як у розрахунковому періоді, так і в періоді, протягом якого за працівником зберігається середній заробіток, заробітна плата, включаючи премії та інші виплати, що враховуються при обчисленні середньої заробітної плати, за проміжок часу до підвищення коригуються на коефіцієнт їх підвищення.

Виходячи з відкоригованої таким чином заробітної плати у розрахунковому періоді визначається середньоденний (годинний) заробіток. У випадках, коли підвищення тарифних ставок і окладів відбулось в періоді, протягом якого за працівником зберігався середній заробіток, за цим заробітком здійснюються нарахування тільки в частині, що стосується днів збереження середньої заробітної плати з дня підвищення тарифних ставок (окладів) (абз. 2 п. 10 Порядку № 100). Тобто коригуванню підлягає тільки середній заробіток у частині днів після підвищення посадового окладу.

Коефіцієнт коригування визначають шляхом ділення окладу, встановленого працівникові після підвищення посадових окладів, на оклад, який був у такого працівника до підвищення.

ВАЖЛИВО!

У разі зміни тарифної ставки (посадового окладу) працівникові у зв’язку з присвоєнням вищого розряду, переведенням на іншу вищеоплачувану роботу (посаду) тощо таке коригування середньої заробітної плати не провадиться (абз. 3 п. 10 Порядку № 100).

У ситуації, що розглядається, держслужбовцю відпустку надано з 3 грудня 2018 року. Розрахунковим періодом є грудень 2017 рокулистопад 2018 року. У розрахунковому періоді, а саме з 11 грудня 2017 року, держслужбовця було переведено на іншу вищеоплачувану посаду — з посади головного спеціаліста на посаду заступника керівника відділу. З дня переведення розмір його заробітної плати збільшився.

Крім того, у розрахунковому періоді з 1 січня 2018 року згідно з постановою КМУ «Про упорядкування структури заробітної плати працівників державних органів, судів, органів та установ системи правосуддя у 2018 році» від 25.01.2018 р. № 24 (далі — постанова № 24) були підвищені посадові оклади за посадами держслужбовців.

Як же треба коригувати заробіток держслужбовця у розрахунковому періоді (грудень 2017 року — листопад 2018 року), ураховуючи, що з 11 грудня 2017 року працівника було переведено на вищеоплачувану посаду?

Як вже було зазначено, у загальному випадку при переведенні працівника на іншу вищеоплачувану посаду, коригування заробітку не провадиться. Але, у ситуації, що розглядається, коли працівник був на новій посаді з 01.01.2018 р. його посадовий оклад підвищився на законодавчих підставах згідно з постановою № 24.

У зазначеному випадку в розрахунковому періоді коригуванню підлягатиме тільки зарплата за новою посадою (заступник керівника відділу), оскільки саме в період роботи на цій посаді у працівника відбулося законодавче підвищення окладу (з 01.01.2018 р.). Таким чином, зарплату за період з 11.12.2017 р. по 31.12.2017 р. потрібно відкоригувати на «січневий» коефіцієнт підвищення окладів. При цьому заробіток за місяці розрахункового періоду з січня по листопад 2018 року, а також за період з 01.12.2017 р. по 10.12.2017 р. не коригують.

УВАГА!

При законодавчому підвищенні окладів коригування провадиться за тією посадою, яку працівник обіймав на час підвищення посадових окладів.

Знайдемо коефіцієнт коригування:

5200 грн. : 3900 грн. = 1,3333,

де 5200 — посадовий оклад заступника керівника відділу з 1 січня 2018 року відповідно до постанови № 24;

3900 — посадовий оклад заступника керівника відділу у грудні 2017 року, згідно з постановою КМУ «Питання оплати праці працівників державних органів» від 18.01.2017 р. № 15.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі