(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 6
  • № 5
  • № 4/1
  • № 4
  • № 3
  • № 1-2
  • № 48/1
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
1/15
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Лютий , 2018/№ 7

Інформаційна сторінка

Індекс інфляції за січень — 101,5 %

За даними Держстату, індекс споживчих цін (індекс інфляції) за січень 2018 року — 101,5 %.

Умови надання відпустки для догляду за дитиною до 6 років

Держпраці у листі від 11.12.2017 р. № 5605/4/4.7-ЗВ-17 розповіло про умови надання відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею 6 років та про документи, які необхідно подати для оформлення такої відпустки.

Так, п. 3 ч. 1 ст. 25 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР встановлено, що відпустка без збереження зарплати надається в обов’язковому порядку матері або іншим особам, зазначеним у ч. 3 ст. 18 та ч. 1 ст. 19 цього Закону, у разі якщо дитина потребує домашнього догляду, — тривалістю, визначеною в медвисновку, але не більш як до досягнення дитиною 6 років, а в разі якщо дитина хвора на цукровий діабет I типу (інсулінозалежна), — не більш як до досягнення дитиною 16 років, а якщо дитині встановлено категорію «дитина-інвалід підгрупи А» — до досягнення дитиною 18 років.

Для отримання відпустки по догляду за дитиною до досягнення шестирічного віку необхідно подати такі документи:

— заяву на ім’я роботодавця чи уповноваженої особи;

— довідку за формою № 080-1/о;

— свідоцтво про народження дитини.

Довідка за формою № 080-1/о видається на строк від 6 місяців — з огляду на характер, перебіг захворювання дитини, відповідно, після закінчення строку, на який видана довідка, особа, яка бажає і надалі перебувати у відпустці для догляду за дитиною, повинна отримати нову довідку на новий строк.

Вказана довідка може бути видана дитячими поліклініками, центрами первинної медико-санітарної допомоги, будинками дитини, закладами охорони здоров’я, що надають амбулаторно-поліклінічну допомогу, у складі яких є дитячі відділення, де стоїть на обліку дитина.

Отже, відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею 6 років надається за заявою матері в обов’язковому порядку за умови подання необхідних документів.

КЕКВ для видатків на лісовпорядні роботи

ДКСУ в листі від 10.01.2018 р. № 16-08/35-675 відповіла на запитання щодо застосування КЕКВ при здійсненні видатків на проведення лісовпорядних робіт.

Так, ст. 45 Лісового кодексу України (ЛКУ) встановлено, що лісовпорядкування включає комплекс заходів, спрямованих на забезпечення ефективної організації та науково обґрунтованого ведення лісового господарства, охорони, захисту, раціонального використання, підвищення екологічного та ресурсного потенціалу лісів, культури ведення лісового господарства, отримання достовірної і всебічної інформації про лісовий фонд України. Перелік заходів із лісовпорядкування визначений ст. 46 ЛКУ.

Видатки на геологорозвідувальні та топографо-геодезичні роботи, а також видатки, пов’язані з виконанням робіт з експериментального проектування та послугами науково-дослідних організацій, інших установ (як державних, так і госпрозрахункових) з реалізації частки державних багатоцільових та інших програм, що здійснюються відповідно до укладених договорів; видатки на складання загальнодержавних норм, технічних умов і технічних інструкцій, а саме: з досліджень, проектування, будівництва, розробки схем генеральних планів промислових вузлів, схем захисту територій від небезпечних геологічних процесів, проектів забудов міст, сіл, селищ, що проводяться за рахунок бюджетних коштів, тощо, здійснюються за КЕКВ 2281 «Дослідження і розробки, окремі заходи розвитку по реалізації державних (регіональних) програм».

Зважаючи на це, видатки на проведення заходів з лісовпорядкування необхідно здійснювати за КЕКВ 2281.

Преміювання посадових осіб ОМС

Мінсоцполітики у листі від 29.12.2017 р. № 3018/0/101-17 розповіло про виплату премії посадовій особі місцевого самоврядування під час відпустки для догляду за дитиною.

Так, умови та розміри оплати праці посадових осіб органів місцевого самоврядування, в тому числі преміювання, здійснюється відповідно до постанови КМУ «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» від 09.03.2006 р. № 268.

Відповідно до п.п. 2 п. 2 цієї постанови керівникам органів надано право у межах затвердженого ФОП преміювати працівників відповідно до їх особистого вкладу в загальні результати роботи, а також до державних і професійних свят та ювілейних дат у межах фонду преміювання, утвореного у розмірі не менш як 10 % посадових окладів та економії ФОП.

Конкретні умови, порядок та розміри преміювання працівників визначаються у Положенні про преміювання відповідного органу.

Виплата премії до державного, професійного свята, ювілейної дати посадовій особі місцевого самоврядування, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до 3 років, законодавством не заборонена і вирішується кожним органом місцевого самоврядування самостійно за наявності коштів на таку виплату.

Водночас найбільш доцільним було б передбачити виплату такої премії в Положенні про преміювання, яке з метою уникнення спірних питань при нарахуванні та виплаті премій працівникам повинно мати ознаку формальної визначеності, тобто давати у тих чи інших випадках відповідь на запитання про наявність чи відсутність у працівника права на премію та про її розмір.

Сподобалась стаття?

Виберіть свій варіант підписки, щоб отримати доступ до всіх номерів журналу «Бюджетна бухгалтерія».

journal_img
Друкована версія + електронна версія 255.00 грн. на місяць Передплатити Залишити заявку
journal_img
Електронна версія 199.00 грн. на місяць Передплатити Залишити заявку
Або придбайте журнал в комплекті з двох видань Детальніше
новини додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті