(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
8/8
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Червень , 2018/№ 21

Минулорічне підвищення окладів педпрацівників «+ 2 тарифні розряди»: чи враховувати при розрахунку відпускних-2018

http://tinyurl.com/y53a93tm
Музичному керівнику дошкільного навчального закладу надано щорічну відпустку з 21.05.2018 р. на 14 к. дн. З 01.08.2017 р. на підставі постанови КМУ від 14.12.2016 р. № 974 місцевий орган самоврядування прийняв рішення про підвищення тарифних розрядів педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів на 2 тарифні розряди. Унаслідок цього тарифний розряд музичного керівника було підвищено на 2 позиції — з 7-го до 9-го. Крім того, з 01.01.2018 р. були підвищені посадові оклади для всіх працівників з оплатою за ЄТС. Як коригувати заробіток такого працівника за травень — грудень 2017 року для розрахунку відпускних? Чи враховувати при цьому підвищення окладів з 01.08.2017 р.?

Перш ніж відповісти на поставлене запитання, нагадаємо, що відпускні розраховуються згідно з Порядком обчислення середньої заробітної плати, затвердженим постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100 (далі — Порядок № 100).

Згідно з абз. 1 п. 10 цього Порядку у випадках підвищення тарифних ставок і посадових окладів в установі, організації відповідно до актів законодавства, а також за рішеннями, передбаченими в колективних договорах (угодах), як у розрахунковому періоді, так і в періоді, протягом якого за працівником зберігається середній заробіток, заробітна плата, включаючи премії та інші виплати, що враховуються при обчисленні середньої заробітної плати, за проміжок часу до підвищення коригуються на коефіцієнт їх підвищення. На госпрозрахункових підприємствах і в організаціях коригування заробітної плати та інших виплат провадиться з урахуванням їх фінансових можливостей.

Виходячи з відкоригованої таким чином заробітної плати у розрахунковому періоді, за нормами, встановленими у пп. 6, 7 і 8 розд. ІV Порядку № 100, визначається середньоденний (годинний) заробіток. У випадках коли підвищення тарифних ставок і окладів відбулось у періоді, протягом якого за працівником зберігався середній заробіток, за цим заробітком здійснюються нарахування тільки в частині, що стосується днів збереження середньої заробітної плати з дня підвищення тарифних ставок (окладів) (абз. 2 Порядку № 100).

Коефіцієнт коригування визначають шляхом ділення окладу, встановленого працівникові після підвищення посадових окладів, на оклад, який був у такого працівника до підвищення. Такий коефіцієнт розраховують для кожного працівника окремо і для кожного випадку розрахунку середнього заробітку відповідно до Порядку № 100.

При цьому в разі зміни тарифної ставки (посадового окладу) працівникові у зв’язку з присвоєнням вищого розряду, переведенням на іншу вищеоплачувану роботу (посаду) тощо таке коригування середньої заробітної плати не проводиться (абз. 3 п. 10 Порядку № 100).

У ситуації, що розглядається, підвищення посадового окладу для музичного керівника дошкільного навчального закладу з 01.08.2017 р. у результаті підвищення його тарифного розряду на 2 позиції за ЄТС відбулося відповідно до актів законодавства*, тому норми абз. 1 і 2 п. 10 Порядку № 100 застосовують при розрахунку середньої зарплати. Таке підвищення окладів («+ 2 тарифні розряди») не вважається зміною окладу у зв’язку з присвоєнням вищого розряду, переведенням на іншу вищеоплачувану роботу (посаду) тощо, тому припис абз. 3 п. 10 Порядку № 100 у цьому випадку не діє.

* Згідно з постановою КМУ «Про внесення зміни у додаток 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 р. № 1298» від 14.12.2016 р. № 974. — Прим. ред.

Отже, при розрахунку коефіцієнта коригування у випадку, що розглядається, враховуємо як підвищення окладів на 2 позиції за ЄТС (+ 2 тарифні розряди) з 01.08.2017 р., так і «загальне» підвищення окладів за ЄТС з 01.01.2018 р.

Як саме враховувати обидва підвищення для розрахунку коефіцієнта коригування покажемо на прикладі.

Приклад. Використовуючи дані, наведені у запитанні, припустимо, що зарплата працівника за травень — липень 2017 року складає 10348,80 грн, за серпень — грудень 2017 року — 19376,48 грн, а за січень — квітень 2018 року — 17068,80 грн.

Визначимо коефіцієнти коригування заробітку за розрахунковий період і розрахуємо суму відпускних.

Посадовий оклад за 7-м тарифним розрядом за ЄТС з 1 січня 2017 року становив 2464 грн., а з 01.01.2018 р. — 2713 грн. У свою чергу, посадовий оклад за 9-м тарифним розрядом за ЄТС з 01.01.2017 р. — 2768 грн., а з 01.01.2018 р. — 3048 грн.

Як ми вже зазначили, при розрахунку коефіцієнта коригування беремо до уваги і підвищення «+ 2 тарифні розряди» (з 01.08.2017 р.). і підвищення окладів за ЄТС (з 01.01.2018 р.). Тому заробіток за травень — грудень 2017 року (який ураховують при розрахунку відпускних) має бути відкоригований на такі коефіцієнти:

— заробіток за травень — липень 2017 року — на 1,2371 ((2768 : 2464) х (3048: 2768));

— заробіток за серпень — грудень 2017 року — на 1,1012 (3048 : 2768).

Далі визначимо відкоригований заробіток за травень-липень 2017 року:

10348,80 х 1,2371 = 12802,50 грн.

Далі відкоригований заробіток за серпень-грудень 2017 року:

19376,48 х 1,1012 = 21337,38 грн.

Зарплату за січеньквітень 2018 року не коригують.

Кількість календарних днів, що беруть участь у розрахунку:

365 - 12 = 353 (к. дн.).

Середньоденна зарплата дорівнює:

(12802,50 + 21337,38 + 17068,80) : 353 = 145,07 (грн.).

Сума відпускних становить:

145,07 х 14 = 2030,98 (грн.).

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
музичний керівник, педагогічні працівники, підвищення окладів, тарифний розряд, щорічна відпустка, розрахунок відпускних додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті