Бюджетна бухгалтерія, червень, 2018/№ 21

 • Інформаційна сторінка
 • Щодо можливості фінансування закладів охорони здоров’я, які змінили організаційно-правову форму із комунальної установи на комунальне некомерційне підприємство Лист від 02.02.2018 р. № 19.1-04-152/2823
 • Комунальне некомерційне підприємство: про головне для бухгалтера та економіста Усі медичні заклади (принаймні більшість із них) вже вступили до процесу реформування, а саме перетворення з комунальних закладів на комунальні некомерційні підприємства. Старт цьому процесу дало підписання Президентом України Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань діяльності закладів охорони здоров’я» від 06.04.2017 р. № 2002-VIII. Давайте узагальнимо всю наявну інформацію щодо цього і розглянемо її з точки зору бухгалтера та економіста.
 • Практика впровадження НП(С)БОДС 122 «Нематеріальні активи» Тема про нематеріальні активи настільки складна та обширна, що навіть компетентні державні органи дуже обережно та узагальнено надають роз’яснення і відповіді щодо їх придбання (створення), оформлення, функціонування, обліку та звітності. Тому, враховуючи те, що з кожним роком застосування нематеріальних активів у діяльності державних органів стає невід’ємною та обов’язковою її складовою, у цій статті надамо практичні поради щодо найбільш проблемних питань, які виникають у діяльності бухгалтерських служб.
 • Об’єкт добудовано та передано на баланс КП: як відобразити в обліку На початку 2018 року на балансі відділу капітального будівництва, який є замовником робіт, обліковувався об’єкт незавершеного будівництва. Всі витрати на будівництво цього об’єкта накопичувались у складі незавершених капітальних інвестицій на субрахунку 1311. У квітні 2018 році роботи з будівництва було завершено. Об’єкт готовий до експлуатації, підписана декларація про готовність об’єкта до експлуатації. Орієнтовно у червні поточного року цей об’єкт буде передано на баланс комунальному підприємству. Допоможіть розібратися з бухгалтерським обліком, а саме:
  1) які кореспонденції субрахунків скласти відділу при завершенні будівництва об’єкта та введенні його в експлуатацію;
  2) як відобразити передачу такого об’єкта на баланс КП;
  3) оскільки об’єкт буде передано на баланс комунальному підприємству не відразу після завершення його будівництва, а через декілька місяців, чи необхідно відділу нараховувати на нього амортизацію?
 • Виявили нестачу талонів на пальне: хто винен та що робити При зміні матеріально відповідальної особи було виявлено нестачу талонів на бензин на суму 14000 грн. Які є законодавчі підстави для стягнення цієї суми з МВО? Як правильно оформити і провести такі утримання? Як слід відобразити ці операції на рахунках бухобліку?
 • Індексуємо зарплату в червні 2018 року На червневу індексацію впливає індекс інфляції за квітень 2018 року. Він склав 100,8 %. Нагадаємо, що зарплату індексують у межах ПМПО. Тобто зарплата, що підлягає індексації, обмежена ПМПО. Частину зарплати, що перевищує ПМПО, не індексують. У червні 2018 року ПМПО складає 1762 грн. Тобто індексації підлягає зарплата тільки в розмірі 1762 грн. Суму, що перевищує цей обмежувач, не індексують. Для більшості працівників бюджетної сфери з 01.01.2018 р. були підвищені посадові оклади (тарифні ставки). Яка ж ситуація складається у зв’язку з цим з індексацією зарплати в червні 2018 року? Проаналізуємо найбільш поширені групи/категорії.
 • Минулорічне підвищення окладів педпрацівників «+ 2 тарифні розряди»: чи враховувати при розрахунку відпускних-2018 Музичному керівнику дошкільного навчального закладу надано щорічну відпустку з 21.05.2018 р. на 14 к. дн. З 01.08.2017 р. на підставі постанови КМУ від 14.12.2016 р. № 974 місцевий орган самоврядування прийняв рішення про підвищення тарифних розрядів педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів на 2 тарифні розряди. Унаслідок цього тарифний розряд музичного керівника було підвищено на 2 позиції — з 7-го до 9-го. Крім того, з 01.01.2018 р. були підвищені посадові оклади для всіх працівників з оплатою за ЄТС. Як коригувати заробіток такого працівника за травень — грудень 2017 року для розрахунку відпускних? Чи враховувати при цьому підвищення окладів з 01.08.2017 р.?
Перейти до номеру
 • № 24/1
 • № 24
 • № 23
 • № 22
?

За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить