(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
7/9
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Листопад , 2018/№ 41

Працівник-новачок іде у відпустку: як розрахувати «оздоровчі»

http://tinyurl.com/yxvgrgmy
До юридичного відділу виконавчого комітету міської ради 03.09.2018 р. прийнятий фахівець І категорії. 09.10.2018 р. він написав заяву з проханням надати йому щорічну основну відпустку тривалістю 14 календарних днів з 24.10.2018 р. (у зв’язку з народженням дитини) з виплатою матеріальної допомоги на оздоровлення у розмірі середньомісячної зарплати. Як розрахувати суму «оздоровчих», якщо працівник відпрацював менше 2 місяців?

Для батьків народження малюка — це велика радість. А для бухгалтера — привід погортати нормативні акти, щоб знайти відповіді на запитання, які виникли. Не варто хвилюватися — ми вам у цьому допоможемо. Розберемося по порядку.

Відпустка. За загальними правилами працівник отримує право на щорічну основну відпустку повної тривалості в перший рік роботи тільки після закінчення 6 місяців безперервної роботи в цій установі, організації.

Якщо відпустка надається до закінчення 6 місяців, то її тривалість визначається пропорційно відпрацьованому часу (ч. 5 і 6 ст. 10 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР // далі — Закон про відпустки).

Але є виняток із цього правила.

У ч. 7 ст. 10 Закону про відпустки перераховані підстави, що надають право на повну відпустку без шестимісячного «відробітку». При цьому такої підстави, як народження дитини, у цьому переліку немає. Водночас згідно з п. 4 ч. 7 ст. 10 Закону про відпустки піти у щорічну основну відпустку повної тривалості до закінчення 6 місячного строку безперервної роботи мають право чоловіки, дружини яких перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами. На період такої відпустки припадає і народження дитини. Тобто на підставі цієї законодавчої норми якраз і слід відпустити щасливого батька у щорічну відпустку повної (чи тієї, про яку він просить) тривалості. Підтвердним документом буде довідка з місця роботи його дружини про те, що вона працевлаштована і дійсно перебуває у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами.

«Оздоровчі». Згідно зі ст. 14 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.2001 р. № 2493-III (далі — Закон про службу в ОМС) фахівці управлінь, відділів, інших структурних підрозділів виконавчих органів міських рад належать до 6 категорії посад в органах місцевого самоврядування (ОМС). Інакше кажучи, фахівець юридичного відділу виконкому міськради належить до посадових осіб місцевого самоврядування.

Згідно з ч. 5 ст. 21 Закону про службу в ОМС посадовим особам місцевого самоврядування надається щорічна відпустка тривалістю 30 календарних днів, якщо законами України не передбачена триваліша відпустка, з виплатою допомоги на оздоровлення в розмірі посадового окладу.

Водночас п.п. 3 п. 2 постанови КМУ «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» від 09.03.2006 р. № 268 (далі — постанова № 268) передбачає право керівників ОМС у межах затвердженого фонду оплати праці виплачувати працівникам матеріальну допомогу на оздоровлення при наданні щорічної відпустки в розмірі, що не перевищує середньомісячної заробітної плати працівника. Ця норма означає, що за наявності коштів керівник ОМС може прийняти рішення про виплату такої допомоги в розмірі середньомісячної зарплати. При цьому конкретний порядок надання матеріальної допомоги має бути встановлений у Положенні про надання працівникам матеріальної допомоги, яке є додатком до колективного договору.

За умовами запитання «оздоровчі» в ОМС виплачуються у розмірі середньомісячної зарплати працівника. У такому разі слід використати Порядок обчислення середньої заробітної плати, затверджений постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100 (далі — Порядок № 100). Середній заробіток для цілей розрахунку матеріальної допомоги обчислюють виходячи з виплат за останні 2 календарні місяці, що передують місяцю виплати допомоги. Якщо працівник відпрацював менше двох календарних місяців, середню зарплату потрібно розраховувати виходячи з виплат за фактично відпрацьований час (абз. 3 п. 2 Порядку № 100).

У наведеному запитанні так і є: фахівець працює менше 2 місяців. Тому середню зарплату для обчислення «оздоровчих» розраховуємо за фактично відпрацьований час, тобто за період з 03.09.2018 р. по 23.10.2018 р.

Приклад. Фахівцеві І категорії юридичного відділу виконкому міськради встановлено оклад у розмірі 4300 грн. Також йому встановлено 12 ранг і, відповідно, надбавка за ранг 60 грн. Крім того, посадова особа має стаж служби в ОМС 6 років, за що їй виплачується надбавка за вислугу років у розмірі 15 %.

При визначенні сумарного заробітку за розрахунковий період враховують виплати, зазначені в п. 3 Порядку № 100, і не враховують виплати, зазначені в п. 4 цього Порядку.

Так, при розрахунку середнього заробітку враховують оклад, надбавки за ранг і за вислугу років.

Нагадаємо, що за наявності стажу служби в ОМС більше 5 років виплачується надбавка в розмірі 15 % окладу з урахуванням надбавки за ранг (абз. 2 п.п. 4 п. 3 постанови № 268).

У нашому випадку вона складає: (4300 + 60) х 15 % = 654 (грн.).

Отже, зарплата за повністю відпрацьований місяць складає: 4300 + 60 + 654 = 5014 (грн.).

Оскільки у вересні 2018 року працівником відпрацьовані всі робочі дні, то розмір його зарплати за цей місяць становить 5014 грн.

У жовтні 2018 року відпрацьовано 16 робочих днів із 22. Зарплата за відпрацьований у жовтні час склала: 5014 : 22 х 16 = 3646,55 (грн.).

Зарплата за вересень і жовтень 2018 року дорівнює: 5014 + 3646,55 = 8660,55 (грн.)

У розрахунковому періоді відпрацьована така кількість робочих днів: 20 + 16 = 36 (роб. дн.).

Середньоденна зарплата дорівнює: 8660,55 : 36 = 240,57 (грн.).

Середньомісячна кількість робочих днів у вересні і жовтні склала: (20 + 22) : 2 = 21 (роб. дн.).

Сума матеріальної допомоги на оздоровлення дорівнює: 240,57 х 21 = 5051,97 (грн.).

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
новоприйнятий працівник, щорічна основна відпустка, допомога на оздоровлення, народження дитини, розрахунок виплат додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті