(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 43
  • № 42
  • № 41
  • № 40/1
  • № 40
  • № 39
  • № 38
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
1/12
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Листопад , 2018/№ 44

Інформаційна сторінка

Заява про застосування ПСП: чи потрібно щорічно оновлювати?

Податкова соціальна пільга (ПСП) застосовується до нарахованого місячного доходу у вигляді зарплати тільки за одним місцем його нарахування (виплати).

Платник податку подає роботодавцю заяву про самостійне обрання місця застосування ПСП (п.п. 169.2.2 ПКУ).

ПСП починає застосовуватися до нарахованих доходів у вигляді зарплати з дня отримання роботодавцем заяви платника податку про застосування пільги та документів, що підтверджують таке право.

Водночас роботодавець відображає у податковій звітності всі випадки застосування або незастосування ПСП згідно з отриманими від платників податку заявами про застосування пільги, а також заявами про відмову від такої пільги.

Якщо у платника податків виникає право на застосування ПСП з інших підстав, ніж ті, які були зазначені у попередній заяві, то такий платник повинен надати нову заяву з відповідними підтверджуючими документами.

За повідомленням ГУ ДФС у Тернопільській області (http://tr.sfs.gov.ua).

«Гірське» підвищення окладів: відтепер і працівникам органів цивільного захисту

В установах, організаціях, розташованих на території населених пунктів, яким надано статус гірських, тарифні ставки і посадові оклади, визначені генеральною, галузевими та регіональними угодами як мінімальні гарантії в оплаті праці, а також встановлені за рішенням КМУ або за його дорученням, підвищуються на 25 % (постанова КМУ «Про умови оплати праці осіб, які працюють в гірських районах» від 11.08.95 р. № 648).

Відтепер завдяки постанові КМУ від 24.10.2018 р. № 873 на таке підвищення мають право працівники, особи рядового і начальницького складу органів та підрозділів цивільного захисту. Відповідна зміна внесена до абз. 1 та 3 п. 1 постанови № 648.

Перелік населених пунктів, яким відповідно до Закону України «Про статус гірських населених пунктів в Україні» від 15.02.95 р. № 56/95 надається статус гірських, наведено в додатку до постанови КМУ від 11.08.95 р. № 647.

Постанова № 873 набрала чинності 30.10.2018 р.

Оплата комунальних послуг КНП

Видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв комунальних закладів охорони здоров’я, у тому числі закладів охорони здоров’я — комунальних некомерційних підприємств, що уклали договори з Нацслужбою здоров’я на надання первинної меддопомоги, відповідно до норм БКУ мають здійснюватися з відповідних бюджетів міст обласного значення, районних бюджетів та бюджетів ОТГ.

Такого висновку дійшов Мінфін у листі від 28.09.2018 р. № 07050-11-2/25432.

Сподобалась стаття?

Виберіть свій варіант підписки, щоб отримати доступ до всіх номерів журналу «Бюджетна бухгалтерія».

journal_img
Друкована версія + електронна версія 255.00 грн. на місяць Передплатити Залишити заявку
journal_img
Електронна версія 199.00 грн. на місяць Передплатити Залишити заявку
Або придбайте журнал в комплекті з двох видань Детальніше
податкова соціальна пільга, застосування ПСП, подання заяви, гірські населені пункти, органи цивільного захисту, підвищення окладів, заклади охорони здоров’я, комунальні некомерційні підприємства, оплата комунальних послуг додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті