Теми статей
Обрати теми

Вимоги до посади діловода

Мирний Іван, експерт з питань трудового права
Бюджетна бухгалтерія Лютий, 2019/№ 8
Друк
Сільрада взяла на роботу діловода. Які є вимоги до цієї посади? Чи буде вона підпадати під дію Закону про службу в ОМС?

Перш за все визначимося зі статусом посади діловод.

Стаття 2 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.2001 р. № 2493-III (далі — Закон № 2493) визначає посадовою особою місцевого самоврядування особу, яка працює в органах місцевого самоврядування (далі — ОМС), має відповідні посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих і консультативно-дорадчих функцій та отримує зарплату за рахунок місцевого бюджету.

Дія цього Закону не поширюється на технічних працівників та обслуговуючий персонал ОМС.

У постанові Пленуму ВСУ «Про судову практику у справах про хабарництво» від 26.04.2002 р. № 5 зазначено, що організаційно-розпорядчі обов’язки — це обов’язки щодо керівництва галуззю промисловості, трудовим колективом, ділянкою роботи, виробничою діяльністю окремих працівників на підприємствах, в установах чи організаціях незалежно від форм власності. Такі функції виконують, зокрема, керівники міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій, їхні заступники, керівники структурних підрозділів (завідуючі відділами, лабораторіями, кафедрами), їхні заступники, особи, які керують ділянками робіт.

Отже, основною ознакою, на підставі якої виділяють посадових осіб, є наявність права на вчинення юридично-владних дій.

Додаток 55 до постанови КМУ від 09.03.2006 р. № 268 відносить оклад діловода до окладів службовців апарату (секретаріату) ОМС, тобто до посад, які не мають статусу посадової особи.

Посада діловода є у Національному класифікаторі України «Класифікатор професій», затвердженому наказом Держспоживстандарту від 28.07.2010 р. № 327 (далі — КП). Він призначений для застосування всіма суб’єктами господарювання під час запису про роботу у трудові книжки працівників.

У додатках А і Б КП наведено покажчики професійних назв робіт за класифікаційними угрупованнями та абетковий покажчик професійних назв робіт.

Кваліфікаційний рівень робіт, що виконуються, визначається залежно від вимог до освіти, професійного навчання та практичного досвіду працівників, здатних виконувати відповідні завдання та обов’язки.

Діловод разом із переписувачем міститься у розділі 4 Додатку А КП «Технічні службовці» за кодом 4144. Цей розділ вміщує професії, що передбачають знання, необхідні для підготовки, збереження, відновлення інформації та проведення обчислень. Професійні завдання, пов’язані з виконанням секретарських обов’язків, роботою на конторських машинах, записом та опрацюванням цифрових даних, обслуговуванням клієнтів (поштове обслуговування, надання довідок, реєстрація чи передавання інформації тощо).

До цього розділу належать професії, до яких може бути застосований рівень кваліфікації «молодший спеціаліст», а також професії, що вимагають повної загальної середньої та професійно-технічної освіти чи повної загальної середньої освіти та професійної підготовки на виробництві.

Отже, робимо висновок: посада діловода в ОМС не підпадає під дію Закону № 2493, а відповідний рівень знань, кваліфікації та освіти визначає розділ 4 КП.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі