Меблі комплектом і сценічні костюми: купуємо та обліковуємо правильно

В обраному У обране
Друк
Крот Юлія, економіст-аналітик
Бюджетна бухгалтерія Червень, 2019/№ 22
За яким КЕКВ слід планувати і проводити придбання комплекту меблів та сценічних костюмів (вишитих сорочок, взуття тощо)? Відповідь саме на це запитання надала Держказначейська служба у своєму листі від 05.04.2019 р. № 16-10-11/6171 (далі — лист № 6171). При цьому фахівці Казначейства звернули увагу на тісний взаємозв’язок між порядком здійснення видатків на придбання відповідних активів та порядком їх відображення в бухобліку.

Тому передусім звернемося до норм основоположного документа, який визначає методологічні засади обліку необоротних активів. Таким документом для бюджетних установ, як відомо, є Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку в державному секторі 121 «Основні засоби», затверджене наказом Мінфіну від 12.10.2010 р. № 1202 (далі — НП(С)БО 121).

Зокрема, відповідно до п. 1 розд. ІІ НП(С)БО 121 одиницею обліку основних засобів (далі — ОЗ) є:

закінчений пристрій з усіма пристосуваннями і приладдям до нього;

• конструктивно відокремлений предмет, призначений для виконання певних самостійних функцій;

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити