Розгляд пропозицій та вибір переможця при закупівлі робіт: з’ясовуємо нюанси

В обраному У обране
Друк
Дуброва Ярослава, консультант з питань публічних закупівель
Бюджетна бухгалтерія Червень, 2019/№ 22
Ми продовжуємо розглядати питання, пов’язані із закупівлею робіт*. У цьому матеріалі розглянемо цікавинки, з якими стикаються замовники при розгляді тендерних пропозицій та виборі переможця. Як не припуститися помилок саме на цьому відповідальному етапі закупівлі та потім не жалкувати про відхиленого учасника? Розповімо про це й не тільки.

* Початок цього матеріалу див. у спецвипуску до журналу «Бюджетна бухгалтерія», 2019, № 20/1.

Один із відповідальних та ризикових етапів процедури закупівлі, де як на замовників, так і на учасників можуть очікувати підводні камені, — це розгляд тендерних пропозицій та вибір переможця. По-перше, помилки учасника при підготовці й поданні тендерної пропозиції можуть йому відгукнутися якраз на цьому етапі у вигляді відхилення його пропозиції, а по-друге, замовник може «отримати гол» від відхиленого учасника, якщо відхилив його незаконно, адже він оскаржить таке рішення. Звісно, добре, якщо торги ще можна буде врятувати, обравши переможцем наступного за рейтингом аукціону учасника. А якщо такого шансу не буде, наприклад, якщо орган оскарження зобов’яже замовника скасувати торги? Як діяти далі? Отже, як бачимо, нюансів вистачає. Тож далі на прикладах оскарження рішень замовника розглянемо декілька таких ситуацій.

Приклад 1

Колегія, розглянувши скаргу ТОВ «Українська будівельно-інвестиційна компанія «Укрбудінвест» від 29.03.2019 р. (далі — скаржник), встановила таке.

Фурсівська сільська рада (далі — замовник) проводила закупівлю робіт з будівництва амбулаторії первинної медичної допомоги (оголошення про проведення процедури закупівлі № UA-2019-02-15-000301-c).

При цьому скаржник не погодився з рішенням замовника про відхилення його пропозиції. Зазначимо, що підставою відхилення було те, що пропозиція скаржника не містить документально підтверджений досвід виконання аналогічних договорів.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити