Фінансова підтримка для КП: відображаємо в бухобліку

В обраному У обране
Друк
Шпаченко Володимир, експерт із фінансових питань
Бюджетна бухгалтерія Травень, 2019/№ 17-18
Рішенням сесії сільської ради було затверджено програму «Фінансова підтримка комунального підприємства та здійснення внесків до його статутного капіталу». На виконання цієї програми перераховано кошти із загального фонду (рах. 3142) до спеціального фонду (рах. 3152) сільського бюджету. Виникає запитання: як правильно відобразити здійснення внесків до статутного капіталу КП сільською радою на рахунках бухобліку? Тобто як саме такі операції має показати в обліку ОМС як розпорядник бюджетних коштів?

Відразу ж зауважимо, що такі ситуації є досить поширеними. Адже без сприяння місцевої влади більшість комунальних підприємств, вочевидь, не зможуть працювати ефективно. Більше того, деякі з них без допомоги навряд чи «виживуть». Тому повсюди органи місцевого самоврядування підтримують місцеві КП фінансово. І мають для цього всі повноваження.

Так, до компетенції сільських, селищних та міських рад належить затвердження програм соціально-економічного та культурного розвитку відповідних адміністративно-територіальних одиниць, цільових програм з інших питань місцевого самоврядування. Це прописано у п. 22 ч. 1 ст. 26 Закону № 280. Тоді як безпосередньо повноваження щодо управління об’єктами ЖКГ, побутового, торговельного обслуговування, транспорту і зв’язку комунальної власності — у віданні виконавчих органів відповідних місцевих рад (п.п. 1 п. «а» ч. 1 ст. 30 Закону № 280). Причому останні повинні забезпечити їх належне утримання та ефективну експлуатацію.

Разом з тим бюджетним законодавством передбачена можливість фінансування місцевих програм розвитку ЖКГ та благоустрою населених пунктів за рахунок коштів місцевих бюджетів. На це чітко вказує п. 5 ч. 1 ст. 91 БКУ.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити