(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
6/8
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Травень , 2019/№ 17-18

Фінансова підтримка для КП: відображаємо в бухобліку

http://tinyurl.com/yxgf5ebk
Рішенням сесії сільської ради було затверджено програму «Фінансова підтримка комунального підприємства та здійснення внесків до його статутного капіталу». На виконання цієї програми перераховано кошти із загального фонду (рах. 3142) до спеціального фонду (рах. 3152) сільського бюджету. Виникає запитання: як правильно відобразити здійснення внесків до статутного капіталу КП сільською радою на рахунках бухобліку? Тобто як саме такі операції має показати в обліку ОМС як розпорядник бюджетних коштів?

Відразу ж зауважимо, що такі ситуації є досить поширеними. Адже без сприяння місцевої влади більшість комунальних підприємств, вочевидь, не зможуть працювати ефективно. Більше того, деякі з них без допомоги навряд чи «виживуть». Тому повсюди органи місцевого самоврядування підтримують місцеві КП фінансово. І мають для цього всі повноваження.

Так, до компетенції сільських, селищних та міських рад належить затвердження програм соціально-економічного та культурного розвитку відповідних адміністративно-територіальних одиниць, цільових програм з інших питань місцевого самоврядування. Це прописано у п. 22 ч. 1 ст. 26 Закону № 280. Тоді як безпосередньо повноваження щодо управління об’єктами ЖКГ, побутового, торговельного обслуговування, транспорту і зв’язку комунальної власності — у віданні виконавчих органів відповідних місцевих рад (п.п. 1 п. «а» ч. 1 ст. 30 Закону № 280). Причому останні повинні забезпечити їх належне утримання та ефективну експлуатацію.

Разом з тим бюджетним законодавством передбачена можливість фінансування місцевих програм розвитку ЖКГ та благоустрою населених пунктів за рахунок коштів місцевих бюджетів. На це чітко вказує п. 5 ч. 1 ст. 91 БКУ.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
сільська рада, місцевий бюджет, комунальне підприємство, фінансова підтримка, внесок до статутного капіталу, відображення в бухобліку додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Коментарі до статті