Визначаємо «оплатні» умови для тренера-викладача позашкільного навчального закладу

В обраному У обране
Друк
Жиленко Катерина, економіст-аналітик, e.zhylenko @id.factor.ua
Бюджетна бухгалтерія Травень, 2019/№ 19
Приводом для написання статті стало запитання нашої читачки. І звучало воно так: «Штатним розписом Палацу дитячої та юнацької творчості передбачено посади тренерів-викладачів. Якими нормативними документами слід керуватися при визначенні умов оплати праці таких працівників? Відпустка якої тривалості їм надається?». «Фішка» таких працівників у тому, що вони працюють у позашкільних навчальних закладах неспортивного профілю, тому при оплаті їх праці є певні особливості. Тож давайте з ними розберемось.

Загальне про «оплатні» умови

Згідно з п. 7 Переліку типів позашкільних навчальних закладів, затвердженого постановою КМУ від 06.05.2001 р. № 433, Палац дитячої та юнацької творчості належить до позашкільних навчальних закладів (далі — ПНЗ). Отже правила оплати праці слід шукати серед «освітніх» нормативів.

Так, умови оплати праці працівників навчальних закладів визначено, зокрема, Інструкцією про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженою наказом МОН від 15.04.93 р. № 102 (далі — Інструкція № 102).

Слід зауважити, що умови оплати праці тренерів-викладачів ПНЗ неспортивного профілю цією Інструкцією не встановлені. Адже Інструкція № 102 застосовується при обчисленні заробітної плати, зокрема, педагогічних і керівних працівників ПНЗ. При цьому посада тренера-викладача не відноситься до педагогічних — вона не зазначена у Переліку педагогічних та науково-педагогічних працівників, затвердженому постановою КМУ від 14.06.2000 р. № 963.

Утім, згідно з п. 2 Інструкції № 102 умови оплати праці керівників, спеціалістів, службовців та робітників структурних підрозділів та окремих працівників установ, закладів і організацій освіти, що не передбачені цією Інструкцією, установлюються відповідно до умов оплати праці аналогічних категорій працівників відповідних галузей народного господарства і виробництв.

Фахівці МОН у листі від 23.01.2013 р. № 1/11-582 зазначають, що діяльність тренерів-викладачів ПНЗ відноситься до діяльності аналогічної категорії працівників закладів фізичної культури і спорту. Тому умови оплати праці таких працівників визначаються згідно з нормативно-правовими актами сфери фізичної культури і спорту.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити