Екологічний податок: запитання-відповіді

В обраному У обране
Друк
Матвєєва Вікторія, економіст-аналітик
Бюджетна бухгалтерія Листопад, 2019/№ 41
З початком опалювального сезону бюджетні установи, які мають на балансі системи опалення, здійснюють викиди забруднюючих речовин або суміш таких речовин в атмосферне повітря. А це означає, що за певних умов виникає об’єкт та база оподаткування екологічним податком за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин. У такому разі установа є платником екологічного податку, а тому необхідно складати податкову декларацію з екологічного податку.
Як завжди, виникають запитання щодо правильності заповнення такої декларації, розрахунку та сплати такого податку. До того ж цікаво знати, а яку думку мають спеціалісти ДФС з цих питань. Для того щоб ви могли ознайомитись із їхньою позицією «тут і відразу», не переглядаючи безліч інтернет-ресурсів, ми підготували цей матеріал. Отже, знайомтеся із запитаннями та відповідями на них спеціалістів ДФС, нашими порадами та керуйтеся ними у своїй роботі.

№ з/п

Запитання

Відповідь

1

Хто є платниками екологічного податку у 2019 році?

Перелік платників екоподатку визначено в ст. 240 ПКУ.

Так, згідно з п. 240.1 ПКУ платниками екоподатку є суб’єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, у тому числі й бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, які під час провадження діяльності:

• здійснюють викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення;

• здійснюють скидання забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти;

розміщують відходи (крім розміщення окремих видів (класів) відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об’єктах) суб’єктів господарювання);

• утворюють радіоактивні відходи (включаючи вже накопичені), тимчасово зберігають радіоактивні відходи (стосується виробників, які зберігають їх понад установлений особливими умовами ліцензії строк)

Отже, зазначені платники екоподатку зобов’язані самостійно розраховувати екоподаток, сплачувати його до бюджету, а також подавати до податкового органу необхідну звітність.

Разом з тим зверніть увагу на те, що не є платниками екоподатку:

• за розміщення відходів суб’єкти господарювання, які розміщують на власних територіях (об’єктах) виключно відходи як вторинну сировину (п. 240.5 ПКУ);

• за викиди двоокису вуглецю суб’єкти, зазначені у п. 240.1 ПКУ, які здійснюють такі викиди в обсязі не більше 500 тонн за рік (п. 240.7 ПКУ).

Детальніше про умови, які необхідно виконувати зазначеним суб’єктам господарювання, див. у запитаннях-відповідях далі в цій таблиці.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити