Автострахування: що, коли та як показувати в бухобліку

В обраному У обране
Друк
Крот Юлія, економіст-аналітик
Бюджетна бухгалтерія Жовтень, 2019/№ 39
Кожен учасник дорожнього руху зобов’язаний знати й неухильно виконувати вимоги Правил дорожнього руху. Проте, на жаль, навіть найсуворіше дотримання всіх правил одним із учасників дорожнього руху не гарантує такого ж сумлінного і відповідального ставлення з боку інших водіїв, велосипедистів, пішоходів тощо. Не кажучи вже про обставини непереборної сили (стихійне лихо, сезонні природні явища тощо), які цілком можуть стати причиною автомобільної аварії. Тож на дорозі може трапитися будь-що. І до цього слід бути готовим. У вирішенні цього питання на допомогу приходять страхові компанії з найрізноманітнішими формами страхування для власників транспортних засобів. Про порядок автострахування, його види та вимоги до обліку страхових платежів розповімо у цій статті.

Загальні засади автострахування

Порядок страхування в Україні загалом регламентовано нормами Закону № 85. І спочатку давайте з’ясуємо суть основних «страхових» визначень, які стануть нам у пригоді при розгляді цієї теми.

Страхування — це вид цивільно-правових відносин щодо захисту майнових інтересів фізичних та юридичних осіб у разі настання певних подій (страхових випадків), визначених договором страхування або чинним законодавством, за рахунок грошових фондів.

При цьому останні формуються за рахунок страхових платежів фізичних та юридичних осіб (страхових внесків, премій) та доходів від розміщення коштів цих фондів (ст. 1 Закону № 85).

Суб’єктами правовідносин при страхуванні виступають страховики і страхувальники. Хто це такі?

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити