Щодо вирішення проблемних питань наповнюваності класів та процедури формування мережі класів

В обраному У обране
Друк
Бюджетна бухгалтерія Вересень, 2019/№ 34
30 серпня директора школи повідомили в телефонному режимі про переведення 8 класу та 9 класу, де навчаються 6 та 5 дітей відповідно, в опорний заклад. Директор школи ввечері зібрала батьків та, не надавши жодного документа, пояснила, що діти повинні вже 2 вересня їхати в інший заклад для навчання. На батьківських зборах обвинувачують батьків 10 класу, які напередодні поїхали до голови сільської ради дізнатись, чи можуть їх діти залишитися в школі, бо в класі 6 учнів, а це не суперечить Закону України «Про загальну середню освіту», де сказано, що в класі повинно бути не менше 5 учнів. Батьки обурені, що їх не попередили завчасно і ніхто з ними не зустрівся: ані начальник відділу освіти, ані сільський голова. Вже за ці дні з Інтернету дізнаємося про якусь наповнюваність класу, яка розрахована згідно з індексом фактичної наповнюваності класів, листа Міністерства фінансів про недостатнє фінансування освітньої субвенції та інших нормативних документів.
Чи правомірні дії відділу освіти про переведення класів із ЗОШ І — ІІІ ступенів в опорний заклад, яка повинна пройти юридична процедура, щоб дотримати підзаконні акти, про які нам не розповідають? За один день вирішили долю всіх дітей без жодних пояснень, а тільки звинувачуючи батьків 10 класу, яким теж не байдужа доля своїх дітей. І ще батьки повинні приїхати в інший заклад написати заяву, тоді їх зарахують до іншого навчального закладу, і таким чином батьки самі своїми руками зроб лять оптимізацію навчальних закладів. Надайте, будь ласка, відповідь терміново. Дуже чекаємо!

Щодо розрахункової наповнюваності класів

Відповідно до ст. 1032 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 р. № 2456-VI освітня субвенція спрямовується з Державного бюджету України до місцевих бюджетів (у вашому випадку — до бюджету сільської ради) на виплату заробітної плати виключно педагогічним працівникам закладу загальної середньої освіти. Кожній громаді обсяг цієї субвенції розраховується виключно за формулою розподілу освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам (далі — Формула), затвердженою постановою КМУ «Про затвердження формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами» від 27.12.2017 р. № 1088 (зі змінами, внесеними постановою КМУ від 06.02.2019 р. № 65).Згідно з цією Формулою при визначенні обсягу коштів враховується розрахункова наповнюваність класів для закладів освіти, розташованих у сільській місцевості, згідно з відповідною таблицею.

Зокрема, для районних бюджетів та бюджетів об’єднаних територіальних громад з урахуванням щільності учнів закладів загальної середньої освіти та відсотка населення, що проживає в сільській місцевості, — згідно із такою таблицею:

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити