Інспектор з паркування є, а відповідної професії немає: що робити?

В обраному У обране
Друк
Носіков Олександр, провідний науковий співробітник НДІ праці та зайнятості населення Мінсоцполітики України та НАН України, канд. соц. наук
Бюджетна бухгалтерія Вересень, 2019/№ 34
Останнім часом у законодавстві України фігурує термін «інспектор з паркування». Саме такі посадові особи мають право накладати адміністративні стягнення за порушення правил паркування та затримувати автомобілі-порушники (ч. 3 ст. 219 КУпАП, Порядок № 990). Однак у постанові № 268 посада «інспектор з паркування» не згадується. Ця посада наразі відсутня й у Класифікаторі професій. То ж чи буде вважатись порушенням вимог постанови № 268, якщо назвати посаду «Головний спеціаліст — інспектор з паркування»?

Інспектори з паркування — хто вони

Дійсно, від імені виконавчих комітетів (а у населених пунктах, де не створено виконавчих комітетів, — виконавчих органів, що виконують їх повноваження) сільських, селищних, міських рад розглядати справи про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 і 3 ст. 122, ч. 1 і 2 ст. 1521 КУпАП, і накладати адміністративні стягнення мають право уповноважені виконавчим комітетом (виконавчим органом) сільської, селищної, міської ради посадові особи виконавчих органів сільської, селищної, міської ради — інспектори з паркування (ч. 3 ст. 219 КУпАП).

Зауважимо, що для детальної відповіді на запитання запитувачу слід було б додати посадову інструкцію працівника, з якої можна було б зробити висновки щодо його конкретних завдань та обов’язків, вимог до знань та кваліфікаційних вимог (освіти, підвищення кваліфікації, стажу роботи). З тексту запитання не зрозуміло, до якого органу виконавчої влади (або іншої установи, організації) відноситься вказаний «інспектор з паркування». Тому надаємо відповідь у межах, окреслених запитанням.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити