Теми статей
Обрати теми

Надбавка за вислугу років суміснику

Коновал Світлана, державний експерт експертної групи з питань оплати праці в бюджетній сфері та грошового забезпечення Директорату норм та стандартів гідної праці Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Працівник установи соцзахисту має 15 років стажу роботи на посаді соціального працівника. Йому встановлено надбавку за вислугу років у розмірі 20 %. З 26.08.2019 р. його прийняли до цієї ж установи за внутрішнім сумісництвом на посаду організатора культурно-дозвіллєвої діяльності. Чи виплачувати йому надбавку за вислугу років за сумісництвом та в якому розмірі?

Порядок виплати надбавки за вислугу років працівникам державних та комунальних установ соціального захисту населення затверджений наказом Мінсоцполітики від 15.06.2011 р. № 239 (далі — Порядок № 239). Згідно з п. 2 цього Порядку «вислужна» надбавка установлюється працівникам державних та комунальних установ соцзахисту населення залежно від стажу роботи в такому розмірі:

• понад 3 роки — 10 % від посадового окладу;

• понад 10 років — 20 %;

• понад 20 років — 30 %.

Перелік посад працівників, які мають право на надбавку за вислугу років, наведений у п. 3 Порядку № 239.

Надбавку встановлюють за наявності стажу, обчисленого відповідно до п. 4 Порядку № 239. Так, зокрема, до стажу роботи включають час роботи в державних і комунальних установах, закладах та організаціях, незалежно від підпорядкування, на посадах, зазначених у п. 3 Порядку № 239, за умови, що оплата праці таких працівників здійснюється згідно з Умовами оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення», затвердженими спільним наказом Мінпраці та МОЗ від 05.10.2005 р. № 308/519 (далі — Умови № 308/519).

Посади соціального працівника та організатора культурно-дозвіллєвої діяльності зазначені у п. 3 Порядку № 239. До того ж тарифні розряди для зазначених посад визначаються згідно із пп. 2.2.12 та 2.2.21 Умов № 308/519. Тому працівник, який обіймає зазначені посади, має право на надбавку за вислугу років. При цьому згідно з п. 7 Порядку № 239 надбавка за вислугу років виплачується щомісяця за фактично відпрацьований час за основним місцем роботи та за сумісництвом.

ВАЖЛИВО! Для виплати надбавки за вислугу років враховується сумарний стаж на одній або декількох посадах, наведених у п. 3 Порядку № 239.

Таким чином, працівник установи соцзахисту має право на надбавку за вислугу років за двома посадами:

• соціальний працівник (основне місце роботи);

• організатор культурно-дозвіллєвої діяльності (внутрішнє сумісництво).

За наявності 15 років стажу розмір надбавки становить 20 % посадового окладу за кожною із таких посад: соцпрацівника (за основним місцем роботи) та організатор культурно-дозвіллєвої діяльності (за сумісництвом).

Працівникові, який працює за сумісництвом, оплата праці визначається за фактично відпрацьований час виходячи з передбачених за цією посадою складових зарплати (посадовий оклад, надбавки та доплати до нього тощо).

При цьому згідно з п. 6 Порядку № 239 «вислужна» надбавка за основною посадою і посадою за сумісництвом обчислюється виходячи з посадового окладу з урахуванням підвищень без урахування інших надбавок і доплат.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі