Чи може головбух бюджетної установи працювати за сумісництвом?

В обраному У обране
Друк
Бюджетна бухгалтерія Вересень, 2019/№ 35
На це запитання відповіло Мінсоцполітики у листі від 27.02.2019 р. № 199/0/204-19.

Так, відповідно до ч. 2 ст. 21 КЗпП працівник має право укладати разом з основним трудовим договором інші трудові договори з одним або декількома роботодавцями, якщо інше не передбачено законодавством, колективним договором або угодою сторін.

Відповідно до цієї норми КЗпП робота може здійснюватися на умовах сумісництва.

Для бюджетних установ робота за сумісництвом урегульована постановою КМУ «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» від 03.04.93 р. № 245 (далі — постанова № 245) та Положенням про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій, затвердженим спільним наказом Мінпраці, Мін’юсту та Мінфіну від 28.06.93 р. № 43 (далі — Положення № 43).

Так, відповідно до п. 1 Положення № 43 сумісництвом вважається виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж або іншому підприємстві, в установі, організації або у громадянина (підприємця, приватної особи) за наймом.

Тривалість роботи за сумісництвом не може перевищувати чотирьох годин на день і повного робочого дня у вихідний день. Загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не повинна перевищувати половини місячної норми робочого часу (п. 2 постанови № 245).

Разом з тим, в окремих випадках, визначених законодавством (Закон України «Про запобігання корупції», постанова № 245), виконувати роботу на умовах сумісництва забороняється.

Крім того, у п. 4 Положення № 43 зазначено, що керівники бюджетних установ, їх заступники, керівники структурних підрозділів установ та їх заступники не можуть працювати за сумісництвом. Винятком є зайняття такими працівниками науковою, викладацькою, творчою діяльністю або медичною практикою.

Слід зазначити, що найменування професій працівників визначаються відповідно до Національного класифікатора України ДК 003:2010 «Класифікатор професій» (далі — Класифікатор професій), затвердженого наказом Держспоживстандарту від 28.07.2010 р. № 327.

У Класифікаторі професій міститься назва посади «Головний бухгалтер» з кодом 1231, яка належить до професійного угруповання «Керівники фінансових, бухгалтерських, економічних, юридичних та адміністративних підрозділів та інші керівники».

Згідно з приміткою 1 Додатка В Класифікатора професій похідні слова до посад (професій) можуть застосовуватися за умови збереження галузевої та функціональної належності, кваліфікаційних вимог, виключення дублювання із збереженням коду новоутвореної професії.

Таким чином, відповідно до положень Класифікатора професій базова назва посади «Головний бухгалтер» може бути виписана як «Заступник головного бухгалтера» з кодом 1231, яка також буде відноситися до професійного угруповання «Керівники фінансових, бухгалтерських, економічних, юридичних та адміністративних підрозділів та інші керівники».

Враховуючи зазначене, головний бухгалтер або заступник головного бухгалтера бюджетної установи працювати за сумісництвом (у тій самій або в будь-якій іншій установі) не має права.

Затверджено «оплатні» умови для працівників молодіжних центрів

Особливим пріоритетом молодіжної політики в Україні є розвиток мережі молодіжних центрів (далі — МЦ).

Такі установи сприяють розвитку молодих людей, громадянській освіті, популяризації здорового способу життя, волонтерства, молодіжному підприємництву, підвищенню рівня мобільності молоді тощо.

Нагадаємо, що ще у березні 2019 року за пропозицією Мінмолодьспорту згідно з постановою КМУ від 20.03.2019 р. № 246 було утворено державну установу «Всеукраїнський молодіжний центр». Одночасно цією постановою було врегульовано умови оплати праці працівників МЦ різних рівнів.

Зокрема, у новому розд. XXXVIIІ додатка 2 до постанови КМУ «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 30.08.2002 р. № 1298 було визначено діапазон тарифних розрядів за ЄТС керівних працівників, професіоналів та фахівців:

• держустанови «Всеукраїнський молодіжний центр»;

• республіканського АР Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських МЦ;

• районних, міських, районних у місті, селищних, сільських МЦ.

При цьому конкретні схеми тарифних розрядів посад працівників МЦ за розпорядженням Уряду повинен був затвердити Мінмолодьспорту.

І ось, нарешті, Мінмолодьспорту наказом від 30.07.2019 р. № 3884 затвердив «оплатні» умови для працівників МЦ. У додатках до зазначеного наказу розміщені схеми тарифних розрядів:

1) посад адміністративно-управлінського персоналу МЦ (директор, завідувач сектору, професіонали, фахівці тощо);

2) професій робітників МЦ (електромонтер, сторож, двірник, прибиральник службових приміщень);

3) професій водіїв автотранспортних засобів МЦ.

Крім того, наказом № 3884 впорядковані умови виплати доплат, надбавок та премій працівникам МЦ.

Наказ № 3884 набирає чинності з дня його офіційного опублікування. На момент підготовки номера документ не опубліковано.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити