Попередня оплата — 2020: здійснюємо по-новому

Матвєєва Вікторія, економіст-аналітик
Бюджетна бухгалтерія Січень, 2020/№ 3
В обраному У обране
Друк
Пригадуєте, ще наприкінці минулого року Мінфін повідомив про те, що Кабмін прийняв новий документ щодо здійснення попередньої оплати розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів. І ось нарешті маємо постанову № 1070.
Дійсно, поява нової постанови Кабміну щодо попередньої оплати товарів, робіт і послуг за бюджетні кошти стала несподіванкою для всіх розпорядників. Адже добре знайома всім постанова № 117 містила перелік товарів, робіт та послуг, для яких передбачалась можливість здійснення попередньої оплати, умови та строки її перерахування. І начебто не було жодних передумов для скасування цього документа.
Але Кабмін вирішив суттєво змінити підхід до попередньої оплати. У своїй новій постанові він передбачив не тільки нові правила та вимоги для здійснення попередньої оплати, але й надав вказівки для головних розпорядників та рекомендації для звичайних розпорядників бюджетних коштів. Що ж саме змінилося? Про всі подробиці розповімо у статті.

Ми з вами добре знаємо, що обмеження щодо здійснення попередньої оплати для розпорядників та одержувачів бюджетних коштів існує вже не один рік. Насамперед таке обмеження передбачено в ч. 1 ст. 49 БКУ: розпорядник бюджетних коштів після отримання товарів, робіт і послуг приймає рішення про їх оплату та надає доручення на здійснення платежу органу Казначейства.

До того ж орган Казначейства здійснює платежі за дорученням розпорядника бюджетних коштів за наявності умов для оплати, визначених в ч. 2 ст. 49 БКУ, а саме за:

1) наявності відповідного бюджетного зобов’язання для платежу у бухгалтерському обліку виконання бюджету;

2) наявності затвердженого в установленому порядку паспорта бюджетної програми;

3) наявності у розпорядника коштів відповідних бюджетних асигнувань.

Але, як завжди, з будь-яких правил є винятки. Існують вони й щодо правил, зазначених в ч. 1 ст. 49 БКУ. Зокрема, у цій самій нормі передбачено, що розпорядники платять за товари, робити та послуги після їх отримання, якщо інше не передбачено бюджетним законодавством, визначеним п. 5 ч. 1 ст. 4 БКУ, а саме нормативно-правовими актами КМУ, прийнятими на підставі і на виконання БКУ та інших законів України.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд