Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Забезпечувальний депозит повернули: що робити далі?

Вежичаніна Світлана, експерт з фінансових питань
Бюджетна бухгалтерія Квітень, 2021/№ 14
В обраному У обране
Друк
Строк дії договору оренди закінчився, орендоване майно прийнято без зауважень. Орендодавець повернув на рахунок орендаря забезпечувальний депозит. Яка доля цих коштів? Потрібно їх перераховувати до доходів відповідного бюджету чи можна залишити в розпорядженні установи? З’ясуємо разом.

Ви вже знаєте, що орендар відображає сплачений забезпечувальний депозит в обліку та фінансовій звітності як дебіторську заборгованість (поточну або довгострокову).

Докладно про порядок обліку цього платежу читайте у статті «Забезпечувальний депозит: що показуємо в обліку та звітності» (див. «Бюджетна бухгалтерія», 2021, № 7, с. 4).

Залежно від строку дії договору оренди погашення такої дебіторської заборгованості може відбутися в межах одного бюджетного періоду або вже в наступних бюджетних періодах.

І тут виникає справедливе питання щодо можливості використання орендарем повернутих коштів у поточному бюджетному періоді.

Шукаємо відповідь.

Повернення «дебіторки»

Процедуру повернення дебіторської заборгованості урегульовано нормами п. 2.4 Порядку № 3721. Зокрема, тут діють такі правила:

1 Порядок бухгалтерського обліку окремих активів та зобов’язань бюджетних установ, затверджений наказом Мінфіну від 02.04.2014 р. № 372.

• повернуту у поточному бюджетному періоді суму дебіторської заборгованості, яка виникла у попередніх періодах, перераховуємо у дохід загального фонду відповідного бюджету;

• на повернуту у поточному бюджетному періоді дебіторську заборгованість, яка виникла у попередніх періодах за рахунок власних надходжень, коригуємо фінрезультат. Одночасно збільшуємо доходи поточного періоду.

Отже, доля повернутого платежу буде залежати від двох факторів (див. рисунок нижче).

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно