Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Забезпечувальний депозит: що показуємо в обліку та звітності

Вежичаніна Світлана, експерт з фінансових питань
Бюджетна бухгалтерія Лютий, 2021/№ 7
Друк
Нещодавно ми розповідали вам про такий платіж, як забезпечувальний депозит. Докладніше про умови його надання, збереження та повернення читайте у статті «Забезпечувальний депозит при оренді: що за платіж» (див. «Бюджетна бухгалтерія», 2021, № 6, с. 19). Цього разу розглянемо практичний бік питання. Розповімо, як вести бухгалтерський облік забезпечувального депозиту орендарю та орендодавцю. І звісно ж, торкнемося питання відображення цих операцій у фінансовій та бюджетній звітності.

Спочатку стисло про суть операцій зі сплати забезпечувального депозиту. Так, орендар перераховує його орендодавцю як фінансову гарантію або забезпечення виконання своїх договірних зобов’язань.

Здійснення цього платежу є обов’язковою умовою для отримання орендарем державного або комунального майна у користування. Тобто у результаті сплати забезпечувального депозиту виникає ймовірність досягнення поставленої мети та/або задоволення потреб установи-орендаря.

З огляду на це, орендар має віднести цей платіж до складу фінансових активів як дебіторську заборгованість (п. 3.2. розд. ІІІ Порядку № 3721). Але така заборгованість матиме особливий характер. Адже вона не пов’язана з оплатою товарів, робіт чи послуг, а виконує лише функцію забезпечення.

1 Порядок бухгалтерського обліку окремих активів та зобов’язань бюджетних установ, затверджений наказом Мінфіну від 02.04.2014 р. № 372.

У свою чергу, для орендодавця надходження забезпечувального депозиту передбачає одночасне збільшення активів та зобов’язань. Адже отримані грошові кошти знаходяться у його тимчасовому розпорядженні.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі