Теми статей
Обрати теми

Субвенція на покриття різниці в тарифах

Як відомо, калькуляцію тарифів на послуги КП проводяться самостійно. У таку вартість вони мають закласти всі витрати, пов’язані із наданням послуг, і встановити тариф у розмірі не нижче економічно обґрунтованих витрат на виробництво послуги.

Водночас тарифи на певні послуги обмежуються органами влади задля того, щоб населення мало змогу їх оплачувати. Різниця ж «обмеженої» та реальної вартості має бути покрита за рахунок бюджетних коштів.

Але місцеві бюджети далеко не завжди спроможні повністю покривати різницю в тарифах. Тож у цьому питанні допомагає держбюджет. Так, починаючи з 2017 року місцевим бюджетам надається субвенція з державного бюджету на компенсацію різниці в тарифах.

Цей рік не став винятком. Таку субвенцію було передбачено п. 27 ст. 14 Закону про держбюджет-20211. І ось 15 грудня Уряд схвалив Порядок та Умови2 надання субвенції з держбюджету на погашення заборгованості з різниці в тарифах у 2021 році.

1 Закон України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» від 15.12.2020 № 1082-IX.

2 На момент підготовки номера доступний лише проєкт постанови КМУ, див. за посиланням: minregion.gov.ua/base-law/grom-convers/elektronni-konsultatsiyi-z-gromadskistyu/proekt-postanovy-kabinetu-ministriv-ukrayiny-deyaki-pytannya-realizacziyi-zahodiv-peredbachenyh-punktom-27-statti-14-zakonu-ukrayiny-pro-derzhavnyj-byudzhet-ukrayiny-na-2021-rik.

І хоча до кінця року лишилося зовсім мало часу, кошти за цією субвенцією мають надійти до місцевих бюджетів уже цього року.

Зауважимо: перерахування субвенції здійснюється на суму заборгованості з різниці в тарифах, що утворилася станом на 1 червня 2021 року.

Головним розпорядником субвенції є Мінрегіон.

Підставою для проведення розрахунків з погашення заборгованості з різниці в тарифах є договір про організацію взаєморозрахунків. Останній укладається суб’єктами господарювання та іншими учасниками розрахунків з погашення заборгованості. Примірну форму цього договору наведено в додатку 2 до вищезазначених Порядку та Умов.

Також майте на увазі: кошти цієї субвенції, невикористані учасниками розрахунків на кінець звітного періоду, органи Казначейства в останній робочий день цього року перерахують назад до держбюджету.

Редакція

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі