Поріг реєстрації перевищив 300 тис. грн.: чи переходити на ПДВ у 2015 році

В обраному У обране
Друк
Кравченко Дар’я
Бухгалтерський тиждень Грудень, 2014/№ 51
У грудні 2014 року підприємство перевищило поріг обов’язкової реєстрації платником ПДВ, що дорівнює 300 тис. грн. Чи потрібно йому переходити на сплату ПДВ з січня 2015 року, якщо з 01.01.15 р. такий ліміт становитиме 1 млн грн.?

Ні, не потрібно. Спершу нагадаємо, що у 2014 році особа зобов’язана реєструватися платником ПДВ у разі, якщо загальна сума від здійснення операцій, що обкладаються ПДВ, з постачання товарів/послуг протягом останніх 12 місяців перевищила 300 тис. грн. (п. 181.1 ПКУ). Для цього підприємству необхідно подати до податкового органу за своїм місцезнаходженням реєстраційну заяву платника ПДВ за формою № 1-ПДВ (додаток 1 до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом МФУ від 14.11.14 р. № 1130, ср. 025069200).

Строк подання заяви — не пізніше 10 числа календарного місяця, наступного за місяцем, у якому вперше досягнуто такої реєстраційної межі. Тобто якщо межі в 300 тис. грн. ви досягли в грудні 2014 року, то подати заяву вам необхідно не пізніше 12 січня 2015 року (з урахуванням «вихідного» перенесення).

Але! Як ви вже знаєте, з 01.01.15 р. передбачено підвищення порога для обов’язкової ПДВ-реєстрації: з 300 тис. грн. до 1 млн грн. При цьому порядок реєстрації платником ПДВ залишається незмінним. Виникає запитання — чи варто поспішати з поданням заяви?

Якщо нічого не зміниться в частині впровадження 1 млн грн., то подавати заяву і ставати платником ПДВ не потрібно!

Але якщо підвищення порога все-таки скасують (є й така імовірність), то заяву подати доведеться.

Теги ПДВ
Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити