(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 40
  • № 39
  • № 38
  • № 37
  • № 36
  • № 35
  • № 34
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
20/28
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Жовтень , 2014/№ 41

Звіт про пільги: заповнюємо правильно, подаємо вчасно

Підприємство отримало поворотну фінансову допомогу (ПФД) від засновника у грудні 2013 року. Воно готується подати звіт щодо пільг за 9 місяців 2014 року. Який строк користування пільгами там зазначати? Лише той, що припадає на 2014 рік, або весь період користування допомогою?

У Звіті про суми податкових пільг (далі — Звіт про пільги) ви повинні зазначити той період користування пільгою, що збігатиметься з датою початку та закінчення періоду, за який ви звітуєте. Зараз пояснимо, що до чого.

Як ви знаєте, отримання ПФД від засновника регулюється окремою нормою — абз. 4 п.п. 135.5.5 ПКУ. Згідно з нею для позичальника не буде податкових наслідків, якщо він поверне ПФД не пізніше 365 календарних днів від дня її отримання.

Інакше кажучи, якщо підприємство погасить заборгованість протягом року від дня отримання допомоги, то ні доходи, ні витрати, ні умовні проценти відображати не потрібно (категорія 102.06.03 ЗІР ДФСУ).

Але, отримавши таку своєрідну пільгу, позичальнику доведеться щодо неї відзвітувати. Для цього і призначено Звіт про пільги.

Доречно зауважити: такий звіт повинні подавати всі суб’єкти господарювання, які не сплачують податки та збори у зв’язку з отриманням податкових пільг. Вони ведуть облік сум таких пільг і складають звіт про суми податкових пільг. Власне форму звіту ви знайдете в додатку до Порядку обліку сум податків і зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг, затвердженому постановою КМУ від 27.12.10 р. № 1233 (далі — Порядок № 1233).

При цьому зверніть увагу на строки подання Звіту про пільги! Його необхідно:

• подавати за 3, 6, 9 і 12 календарних місяців протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем податкового періоду (п. 3 Порядку № 1233);

• заповнювати наростаючим підсумком з початку року.

Інакше кажучи, якщо підприємство отримало ПФД у середині року, то свій перший Звіт про пільги (якщо раніше підприємство пільгами не користувалося) воно має подати за податковий період, на який припадає дата початку користування такою допомогою. А решту — за наступні податкові періоди до кінця року (у тому числі й за весь рік у цілому).

Але майте на увазі: такий розподіл на внутрішньорічні періоди є актуальним для квартальних платників з податку на прибуток. Якщо підприємство звітує з податку на прибуток раз на рік і при цьому пільгами щодо інших податків не користується, то й подавати Звіт про пільги воно має раз на рік (більше інформації — у «БТ», 2013, № 16, с. 41, 2014, № 28, с. 16).

У нашому випадку, як не крути, а підприємство мало подати свій перший Звіт про пільги за підсумками 2013 року (у якому було отримано ПФД від засновника). Тоді у графі «Строк користування податковими пільгами у звітному періоді» потрібно було вказати дату початку користування ПФД (точну дату в грудні 2013 року) і дату закінчення звітного періоду — 31.12.13 р. (оскільки строк договору ще не закінчився).

А вже надалі, за підсумками кожного кварталу 2014 року і до закінчення строку в 365 календарних днів, здавати звіти, що залишилися. До них у графі «Строк користування податковими пільгами у звітному періоді» ви повинні вписати (п. 4 Порядку № 1233):

• дату початку користування пільгою — 01.01.14 р. (адже за 2013 рік уже було подано звіт);

• дату закінчення користування пільгою. Це буде або дата закінчення відповідного звітного періоду (якщо ПФД ще не повернено і строк у 365 днів не закінчився), або дата повернення ПФД засновнику.

Якщо ви не подали Звіт про пільги за 2013 рік, хвилюватися не варто. На сьогодні законодавством не передбачені санкції за неподання або несвоєчасне подання Звіту про пільги. Хоча податківці наполягають: за таке порушення посадові особи повинні сплатити адмінштраф за ст. 1631 КпАП у розмірі від 85 до 170 грн., за повторне протягом року порушення — від 170 до 255 грн. (категорія 138.01 ЗIР ДФСУ). Проте вважаємо, що з таким рішенням можна не погодитися.

звіт про пільги додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті