(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 41
  • № 40
  • № 39
  • № 38
  • № 37
  • № 36
  • № 35
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
18/25
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Жовтень , 2014/№ 42

Звільнення у відпустці для догляду за дитиною

До редакції надійшло запитання: працівниця, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, вирішила звільнитися. Під час перебування в соціальній відпустці жінка не працювала. Як здійснити з нею розрахунок? Що показати в Податковому розрахунку за формою № 1ДФ і Звіті з ЄСВ за формою № Д4? Ситуація з безліччю нюансів. Тож без зволікання розберемося з нею.

Організаційний клопіт

Спочатку зазначимо, що такого звільнення не потрібно боятися: порушення трудового законодавства в цьому немає. Пояснимо чому.

КЗпП забороняє звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (шести років за наявності медвисновку), одинових матерів за наявності дітей віком до 14 років або дитини-інваліда, з ініціативи власника (ч. 3 ст. 184). Виняток — випадки повної ліквідації підприємства, коли допускається звільнення цих категорій працівників з обов’язковим їх працевлаштуванням.

А ось звільнити за власним бажанням або за угодою сторін жінок, які належать до згаданих вище категорій, у тому числі й вашу працівницю, можна. Підтвердження цього знаходимо в листі Мінпраці від 23.01.07 р. № 13/13/116-07.

Нюанс: за власним бажанням звільнити працівницю, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною, потрібно у строк, про який вона просить (тобто без двотижневого відробітку). Догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцяти років вважається поважною причиною, за якою трудовий договір необхідно розірвати у зручний для працівника строк (ч. 1 ст. 38 КЗпП).У трудовій книжці працівниці роблять запис із зазначенням поважної причини: «Звільнений за власним бажанням у зв’язку з доглядом за дитиною до досягнення нею чотирнадцяти років, ст. 38 КЗпП України».

Якщо ж працівниця звільняється за угодою сторін (п. 1 ст. 36 КЗпП), то роботодавець і працівниця, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до 3 років, мають право домовитися про припинення трудового договору у строк, який задовольняє обидві сторони. Одностороннє скорочення цього строку як працівником, так і роботодавцем, не допускається.

 

До копійки розрахуйся!

При звільненні необхідно здійс­нити остаточний розрахунок з працівницею, тобто виплатити всі належні їй суми. Ураховуючи, що працівниця не працювала, вона може розраховувати лише на компенсацію за невикористані дні щорічної відпустки та додаткової відпустки «на дітей»* і то не завжди.

* Право на додаткову відпустку «на дітей» має жінка, яка працює та має двох чи більше дітей віком до 15 років або дитину-інваліда або усиновила дитину; одинока матір, батько, який виховує дитину без матері (у тому числі в разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі, а також особа, яка узяла дитину під опіку (ст. 19 Закону про відпустки). З 2010 року тривалість такої відпустки становить 10 календарних днів. Корисно почитати на цю тему «БТ», 2013, № 34, с. 11.

Наприклад, до виходу у відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами працівниця могла використати належні їй щорічну основну (і додаткову) відпустку, а також відпустку «на дітей» (за наявності права на неї). У цьому випадку жодних розрахунків з нею здійснювати не потрібно.

Якщо ж працівниця з якихось причин не скористалася своїм правом на щорічну відпустку за попередні роки роботи, роботодавець зобов’язаний виплатити їй грошову компенсацію за всі невикористані дні відпустки (ст. 24 Закону про відпустки).

Законодавством не передбачений строк давності, після якого працівник втрачав би право на щорічні відпустки та відповідно право на виплату компенсації за невикористані дні щорічних відпусток.

Майте на увазі: період перебування працівниці у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, не включається в стаж роботи, що надає право на щорічну основну відпустку (п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону про відпустки).

У разі якщо працівниця має підстави претендувати на додаткову відпустку «на дітей», отримати компенсацію за невикористані дні такої відпустки вона зможе лише за роки, коли вона працювала. Тобто за ситуації, коли така відпустка була «накопичена» до виходу у відпустку для догляду за дитиною, роботодавець зобов’язаний її компенсувати. Працівниця не має права на додаткову відпустку «на дітей» (відповідно, і на компенсацію) за ті роки, протягом яких вона повністю перебувала у відпустці для догляду за дитиною до трьох років і фактично не працювала (лист Мінсоцполітики від 20.10.11 р. № 307/13/133-11).

Розрахунок компенсації за невикористані відпустки здійснюється відповідно до Порядку № 100. Цей процес аналогічний розрахунку відпускних*.

* Детальну інформацію щодо «відпускної» теми, у тому числі, про розрахунок відпускних, ви знайдете у Шпаргалці бухгалтера // « БТ», 2014, № 21, с. 17.

Компенсація за невикористані дні відпусток уключається до складу додаткової заробітної плати згідно з п.п. 2.2.12 Інструкції № 5. Тому в місяці нарахування компенсації (тобто в місяці звільнення) роботодавець повинен нарахувати на таку виплату ЄСВ та утримати з неї ПДФО, ЄСВ і військовий збір (ВЗ) (як із звичайної зарплати).

Зверніть увагу: якщо працівниця користувалася правом на ПСП, у місяці звільнення її можна застосовувати за умови, що сума компенсації не перевищуватиме граничного розміру доходу (у 2014 році — 1710 грн. або 1710 х кількість дітей віком до 18 років, якщо є право на підвищену ПСП і батько дітей не користується правом на збільшення граничного розміру доходу // деталі — у статті «Чотири синочки та лапочка дочка»: ПСП «на дітей» — 2014», «БТ», 2014, № 11, с. 35).

 

Звітність — заповнюємо правильно, спимо спокійно

При заповненні Податкового розрахунку за формою № 1ДФ потрібно враховувати, що дані про звільнену працівницю відображаються в ньому лише у тому випадку, коли у звітному кварталі їй нараховувався дохід.

Якщо ви нараховували працівниці компенсацію за невикористану відпустку, то в Податковому розрахунку відображаєте її з ознакою доходу «101». У графі 7 вкажіть дату звільнення. Якщо застосовували ПСП, не забудьте заповнити графу 8, зазначивши потрібну ознаку ПСП.

Увага! Як стало відомо, інформацію за ВЗ пропонується включити до складу Податкового розрахунку за формою № 1ДФ. Проект оновленої форми розміщений на сайті ДФСУ (http://sfs.gov.ua) і вже направлений до Мінфіну. Форма зміниться трохи, зокрема, додадуть окремий розділ II «Оподаткування процентів та військовий збір». Військовий збір у новій формі № 1ДФ відображатимемо загальною сумою. Згідно з консультаціями податківців до набуття чинності новою формою звітувати потрібно за старою (без згадки про суми ВЗ). Проте після того, як форму офіційно оновлять, доведеться подати «уточненку». Штрафи за подання уточнюючого розрахунку в цьому випадку обіцяють не застосовувати. Якщо граничний строк подання Податкового розрахунку за формою № 1ДФ ще не мине (за III квартал межею буде дата 10.11.14 р.), то можна подати № 1ДФ з позначкою «нова звітна».

У разі коли звільненій працівниці дохід не нараховували та не виплачували, у Податковому розрахунку за формою № 1ДФ інформацію за нею не відображаємо, у тому числі й графу 7 «Дата звільнення з роботи» не заповнюємо (див. консультацію в категорії 103.25 ЗІР ДФСУ).

Тепер про заповнення Звіту з ЄСВ за формою № Д4**. На звільнену працівницю слід заповнити рядок у таблиці 5. При цьому у графі 7 зазначаємо категорію — 1 або 2 залежно від наявності чи відсутності трудової книжки, у графі 11 — день звільнення працівниці, а у графі 13 — підставу («звільнюючу» норму КЗпП).

** Детально про заповнення Звіту за формою № Д4 читайте у «БТ», 2013, № 44, с. 13.

Якщо при проведенні остаточного розрахунку з працівницею їй були нараховані якісь виплати (наприклад, компенсація за невикористані дні відпусток), то дані про нараховані суми та утриманий з них ЄСВ необхідно відобразити в таблиці 6 Звіту за формою № Д4.

Важливо! У графі 15 «Кількість календарних днів перебування у трудових/ЦП відносинах протягом звітного місяця» таблиці 6 потрібно вказати дні перебування працівниці у трудових відносинах зі страхувальником у звітному місяці (тобто з початку місяця по день звільнення).

 

Ситуація «у картинках»

Щоб закріпити отримані знання, розглянемо умовний приклад.

У жовтні працівниця, яка з 22.04.12 р. перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трьох років, подала заяву з проханням звільнити її за власним бажанням 20.10.14 р. За дні невикористаної відпустки їй нараховано компенсацію в розмірі 6246,68 грн. (ЄСВ у частині утримань становив 224,88 грн.; ПДФО — 903,27 грн.; ВЗ — 93,70 грн.).

Як відобразити виплату у звітності, покажемо на рис. 1 — 3.

 

 

Рис. 1 Фрагмент форми № 1ДФ за 4 квартал 2014 року

 

Не забудьте, що після оновлення Податкового розрахунку за формою № 1ДФ у ньому потрібно відображати суму утриманого з компенсації ВЗ у складі загальної суми утриманого ВЗ.

 

 

Рис. 2 Фрагмент таблиці 5 Звіту з ЄСВ за формою № Д4 за жовтень 2014 року

 

Рис. 3 Фрагмент таблиці 6 Звіту з ЄСВ за формою № Д4 за жовтень 2014 року

 

Тепер вам відомі всі нюанси, приховані у вашій ситуації, отже ви її з легкістю вирішите.

 

Документи статті

Закон про відпустки — Закон України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР.

Порядок № 100 — Порядок обчислення середньої заробітної плати, затверджений постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100.

Інструкція № 5 — Інструкція зі статистики заробітної плати, затверджена наказом Держкомстату України від 13.01.04 р. № 5.

відпустка для догляду за дитиною, звільнення додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті