(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 35
  • № 34
  • № 33
  • № 32
  • № 31
  • № 30
  • № 29
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
17/21
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Вересень , 2014/№ 36

Нульовий розрахунок коригування: чи відображати в Реєстрі

Підприємство отримало РК з уточненою номенклатурою товарів. Чи слід його відображати в Реєстрі? Якщо так, то як внести до Реєстру такий РК?

Так, отриманий розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (РК) обов’язково потрібно відобразити в Реєстрі виданих та отриманих податкових накладних (далі — Реєстр).

Таку вимогу містить п. 1 розд. IV Порядку № 708*. Згідно з цією нормою до розділу II Реєстру ви повинні внести всі отримані податкові накладні (ПН), РК, митні декларації на ввезення товарів, а також інші документи, на підставі яких здійснюється облік операцій з придбання товарів/послуг.

* Порядок ведення реєстру виданих та отриманих податкових накладних, затверджений наказом Міндоходів від 25.11.13 р. № 708.

Але річ у тім, що залежно від того способу коригування, який обрав продавець, РК виглядатиме по-різному.

Якщо постачальник — прихильник способу коригування, на якому раніше наполягали податківці. Тоді до РК потраплять товари старої номенклатури зі знаком «-», а на постачання товарів нової номенклатури продавець випише нову ПН. У такому разі питання щодо внесення таких даних до Реєстру не виникне. Обидва документи потрібно відображати.

Якщо постачальник обрав «коригувальний» спосіб. У такому разі до РК, виписаного до ПН, потраплять:

• дані із ПН, яка коригується, зі знаком «-»;

• нова номенклатура товарів зі знаком «+».

При цьому зникає необхідність складати нову ПН.

Судячи із запитання, що розглядається, продавець обрав саме такий спосіб коригування номенклатури товарів, які поставляються. А це означає, що РК виглядатиме так, як показано на рис. 1.

 

 

Рис. 1. Приклад заповнення РК до ПН «коригувальним» способом.

 

Як бачите, підсумковий показник у рядку «Усього» дорівнює нулю. Тому виникає запитання: навіщо такий РК взагалі вносити до Реєстру? Однак зробити це необхідно.

Адже ви порушите порядок заповнення Реєстру (навіть якщо ця помилка не призвела до заниження податкових зобов’язань). Така помилка загрожує вам адміністративною відповідальністю у вигляді штрафу згідно зі ст. 1631 КпАП (від 85 до 170 грн., при повторному порушенні — від 170 до 255 грн.).

Тому занесіть отриманий РК до ПН (навіть нульовий) до Реєстру. Він матиме такий вигляд:

 

Рис. 2. Приклад внесення нульового РК до Реєстру

нульовий розрахунок коригування додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті