«Давал» по-українськи: лікнеп для замовника та переробника Працівника мобілізували в армію. Як йому видавати зарплату (видаємо готівкою)? Чи потрібно на кожну виплату складати окрему довіреність? Чи можна її посвідчити на підприємстві? Чи можна зарплату працівника перераховувати на його незарплатну картку або на картку дружини?
Вирішити всі ці питання доволі просто. Про те, як це зробити, читайте далі.
Як видати зарплату мобілізованому працівнику Працівника мобілізували в армію. Як йому видавати зарплату (видаємо готівкою)? Чи потрібно на кожну виплату складати окрему довіреність? Чи можна її посвідчити на підприємстві? Чи можна зарплату працівника перераховувати на його незарплатну картку або на картку дружини?
Вирішити всі ці питання доволі просто. Про те, як це зробити, читайте далі.
«До нас їде ревізор?!», або Закон про перевірки — «нові-старі» правила Не встигли суб’єкти господарювання натішитися тимчасовим обмеженням на проведення перевірок всіх контролюючих органів, окрім Держфіскальної служби («БТ», 2014, № 32, с. 8), як на них очікувала нова приємна звістка.
Законодавці провели удосконалення Закону про перевірки, зокрема, звузили коло «ухильників» визначили правила комплексної перевірки суб’єктів господарювання, тощо. Одним словом, спробували обмежити втручання контролерів у діяльність суб’єктів господарювання.
Про ці та інші новини читайте далі.
Акт наданих послуг складено несвоєчасно: наслідки для контрагентів Підприємство, що надає експедиторські послуги, отримує від перевізника акти виконаних робіт тільки наприкінці місяця, а оплату здійснює за «авансовими» рахунками, виставленими протягом цього періоду. Замовнику послуг експедитор надає акти на виконання перевезення протягом місяця після здійснення кожного перевезення. Виходить, що акт на надання експедиторських послуг складається пізніше, ніж здійснюється саме перевезення. Які наслідки для експедитора?
Як урахувати дані уточнюючого розрахунку в ПДВ-декларації На початку вересня підприємство подало уточнюючий розрахунок до декларації з ПДВ з виправленням помилки, допущеної у червні 2014 року. Чи враховувати дані такого уточнюючого розрахунку при складанні ПДВ-декларації за серпень 2014 року? Або такі дані потрібно враховувати у вересневій декларації?
Розрахунок коригування: чи відображати в декларації з ПДВ Аптека перерахувала постачальнику аванс за медпрепарати. Податкову накладну (ПН) до податкового кредиту не включили. Потім вирішили змінити номенклатуру (додаткову угоду не складали). Постачальник оформив розрахунок коригування (РК) з формулюванням «зменшення ціни», в якому зазначив ті самі медпрепарати з від’ємною кількістю. Чи потрібно відображати такий РК у декларації з ПДВ? Або краще не показувати ні ПН, ні РК?
Як враховувати військовий збір при нарахуванні аліментів, сум компенсації та індексації Чи вираховується військовий збір (ВЗ) при визначенні бази для утримання аліментів за виконавчим листом? Чи потрібно утримувати ВЗ із зарплати працюючого пенсіонера? Чи потрібно враховувати суму ВЗ при розрахунку суми компенсації за несвоєчасну виплату зарплати? Чи потрібно враховувати суму ВЗ при розрахунку суми індексації?
«Дають — бери...», або Все про поворотну фіндопомогу «Рятувальним кругом» для багатьох ситуацій є «залучення» поворотної фінансової допомоги.
Що це таке, як її отримати і правильно відобразити в податковому та бухгалтерському обліку не лише в позичальника, а й у позикодавця, читайте в нашій статті.