(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 35
  • № 34
  • № 33
  • № 32
  • № 31
  • № 30
  • № 29
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
19/21
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Вересень , 2014/№ 36

Розрахунок коригування: чи відображати в декларації з ПДВ

Аптека перерахувала постачальнику аванс за медпрепарати. Податкову накладну (ПН) до податкового кредиту не включили. Потім вирішили змінити номенклатуру (додаткову угоду не складали). Постачальник оформив розрахунок коригування (РК) з формулюванням «зменшення ціни», в якому зазначив ті самі медпрепарати з від’ємною кількістю. Чи потрібно відображати такий РК у декларації з ПДВ? Або краще не показувати ні ПН, ні РК?

Так, у такому разі вам необхідно відобразити в декларації з ПДВ (і відповідних додатках до декларації) і першу ПН (зі «старою» номенклатурою), і РК до неї, і нову ПН (із «правильною» номенклатурою). Але про все по черзі.

Як ви знаєте, власне процес зміни номенклатури товару за допомогою РК можна здійснити двома способами.

Спосіб 1 (старий). Раніше (до 01.03.14 р.) контролери наполягали, що коригування номенклатури має відбуватися у два етапи (категорія 101.07 ЗІР ДФСУ):

етап 1 — відображаємо в РК товари старої номенклатури (вказуємо всі позиції зі знаком «-» у гр. 6 та відповідних графах 10, 11 або 12);

етап 2 — виписуємо нову ПН на постачання нової номенклатури товарів.

Судячи із запитання, саме це й зробив ваш постачальник.

Зауважимо, що згадана консультація хоча і значиться як «чинна до 01.03.14 р.», упевнені, що в такий спосіб коригувати податкові зобов’язання можна й сьогодні.

Спосіб 2 (коригувальний). Виписуючи РК до ПН, постачальник зазначить дані з коригованої ПН зі знаком «-», а нову номенклатуру товарів — зі знаком «+» («свіжа» консультація в категорії 101.07 ЗІР ДФСУ).

Зауважте: нову ПН у цьому випадку виписувати не потрібно.

Стосовно другого способу коригування податківці дійсно говорили, що у випадку, коли на підставі складеного РК обсяг постачання і сума ПДВ не змінюються (а змінюється, як у нашому випадку, саме номенклатура), то відображати такий РК у декларації з ПДВ і додатку Д1 не потрібно (категорія 101.23 ДФСУ, див. також статтю «Додаток Д1 до ПДВ-декларації: алгоритм заповнення по рядках» у «БТ», 2014, № 34, с. 11).

Однак у нашому випадку таке роз’яснення контролерів незастосовне, оскільки ваш постачальник спочатку вибрав інший спосіб коригування номенклатури, відобразивши в РК «стару» номенклатуру зі знаком «-» та виписавши нову ПН.

Отже, ви обов’язково повинні відобразити в декларації з ПДВ (і відповідних додатках до декларації) ПН зі «старою» номенклатурою, а також РК та ПН з «новою» номенклатурою. І «згортати» їх не можна.

Крім того, не забувайте відображати РК до ПН у Реєстрі виданих та отриманих ПН. А якщо ПН підлягає обов’язковій реєстрації в ЄРПН, то і РК до неї зобов’язаний туди потрапити (п. 3 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 29.12.10 р. № 1246).

До речі, незалежно від того, який спосіб вибирає постачальник, РК до ПН він має заповнити правильно. Особливо бентежить такий момент. На якій підставі було виписано РК до ПН і як постачальник заповнив поле «Вид цивільно-правового договору», якщо між контрагентами не було підписано додаткову угоду?

У цьому полі продавець мав зазначити договір, на підставі якого здійснюється коригування (категорія 101.19 ЗІР ДФСУ), тобто дату й номер додаткової угоди, в якій зазначено причини зміни номенклатури. А таку угоду ви, на жаль, не укладали.

Нагадаємо, що саме постачальник має бути зацікавлений у правильному заповненні РК, яким він зменшує свої податкові зобов’язання.

розрахунок коригування, ПДВ додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті