(044) 581-10-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 36
  • № 35
  • № 34
  • № 33
  • № 32
  • № 31
  • № 30
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
1/31
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Вересень , 2014/№ 37

ПДВ-пільга для організації інвалідів: ще 5 років «з нулем»

Закон України від 14.08.14 р. № 1654-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення реалізації прав підприємств, установ та організацій громадських організацій інвалідів на пільгове оподаткування»

Закон, що коментується, продовжив ПДВ-пільгу для підприємств інвалідів одразу на 5 років наперед. Тепер постачання товарів і послуг підприємствами та організаціями громадських організацій інвалідів обкладаються ПДВ за ставкою 0 % не до 01.01.2015 р., а до 01.01.2020 р. (п. 8 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ).

Як і раніше, є 3 важливі умови, які потрібно виконати, щоб отримати ПДВ-пільгу:

1. Товари повинні виготовлятися безпосередньо підприємствами та організаціями, які засновані громадськими організаціями інвалідів. Безпосереднім вважається виготовлення товарів/послуг, у результаті якого сума витрат на переробку (обробку, інші види перетворення) сировини, комплектуючих виробів, складових частин, інших купівельних товарів/послуг, що використовуються при виготовленні таких товарів/послуг, становить не менше 8 % ціни постачання таких виготовлених товарів/послуг.

2. Кількість інвалідів, які мають у таких організаціях основ­не місце роботи, має становити протягом попереднього звітного періо­ду не менше 50 % середньооблікової кількості штатних працівників, а фонд оплати праці таких інвалідів — дорівнювати протягом звітного періоду не менше 25 % суми загальних витрат на оплату праці, що належать до складу витрат згідно з правилами обкладення податком на прибуток підприємств.

3. Потрібно отримати дозвіл на право користуватися пільгами в оподаткуванні, який видається відповідно до Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21.03.91 р. № 875-XII. Порядок його видачі ви знайдете в постанові КМУ від 08.08.07 р. № 1010. Видає його Мінсоцполітики чи обласні, Київська міські держадміністрації.

Податкова звітність таких підприємств та організацій подається в порядку, установленому законодавством.

Цікаво, що, крім п. 8 підрозд. 2 розд ХХ ПКУ, ці самі операції «на постійній основі» звільняє від обкладення ПДВ і п. 197.6 ПКУ.

Зрозуміло, що користуватися ставкою 0 % «цікавіше» (зберігаємо право на податковий кредит). Тож допоки є можливість (з урахуванням змін — до кінця 2019 року), логічно «сидіти» на ставці 0 %. Нічого цьому не заважає. А вже потім повернутися на звільнення із п. 197.6 ПКУ.

Але… що думають із цього приводу податківці?

Усе добре. У своєму листі від 24.03.14 р. № 12059/5/99-99-19-03-02-16 Міндоходів справедливо констатує: підприємства та організації, що засновані громадськими організаціями інвалідів, можуть на свій розсуд вибрати один із пільгових режимів обкладення ПДВ. Тому хочуть — вибирають ставку 0 %, хочуть — вибирають звільнення від ПДВ.

Від себе додамо. Якщо вибрали «звільняючий» п. 197.6 ПКУ, то в декларації з ПДВ постачання товарів/послуг зазначайте в рядку 5. Якщо ж ви вирішили застосовувати нульову ставку, то заповнюйте рядок 2.2 декларації.

Зверніть увагу! Незалежно від того, який режим оподаткування ви для себе вибрали, потрібно заповнити додаток 6 до ПДВ-декларації — «Довідка».

Так, згідно з п. 19 розд. III і п. 2 розд. V Порядку № 678* до декларації додається додаток Д6 у разі наявності операцій з постачання товарів/послуг у підприємств та організацій, заснованих громадськими організаціями інвалідів, до яких застосовується пільговий режим оподаткування, передбачений п. 197.6 або п. 8 підрозд. 2 розд. XX ПКУ. Такі організації заповнюють у тому числі таблицю 4 додатка Д6.

* Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затверджений наказом Міндоходів від 13.11.13 р. № 678.

І хоча ця таблиця має назву «Розрахунок показників щодо належності підприємства (організації) до підприємства (організації) інвалідів», у ній показники не розраховуються, а наводяться вже розраховані дані.

Закон є чинним з 07.09.14 р.

ПДВ-пільга, організація інвалідів додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті
 Вхід в систему ×  Сесію завершено × Ви здійснили вхід на сайт з іншого браузера або комп'ютера. Щоб читати журнали, будь ласка, авторизуйтесь ще раз
Показати пароль  Забули пароль?
 Відновлення паролю × Введіть Ваш e-mail, і ми надішлемо Вам інформацію для відновлення пароля на поштову скриньку
 Реєстрація ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Пошта стане вашим логіном в системі. З її допомогою ви зможете увійти та відновити забутий пароль.

На пошту приходять системні повідомлення та інша корисна інформація.

Показати пароль 

Вкажіть пароль за допомогою якого ви зможете увійти в систему.

Натисніть кнопку "Показати пароль" , щоб побачити введені символи

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

 ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

Дякуємо за вашу заявку! Наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом.
Телефони × (044) 581-10-10 (066) 87-010-10 (097) 78-010-10 Передзвоніть менi
Ви не авторизовані на сайті × Ця функція доступна тільки авторизованим користувачам. Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.