Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Створили нове робоче місце? Заповніть правильно ЄСВ-звіт за ф. № Д4

Пенсійний фонд України
Бухгалтерський тиждень Вересень, 2014/№ 37
Друк
Лист ПФУ від 21.08.14 р. № 21841/05-10

Лист, що коментується, зацікавить роботодавців, які працевлаш­товують працівників на нові робочі місця. Такі оптимісти, нагадаємо, за певних умов можуть претендувати на компенсацію з держбюджету фактичних витрат у розмірі 50 % суми нарахованого ЄСВ за відповідного працівника. Таке право дає їм ст. 24 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.12 р. № 5067-VI.

Рішення про виплату компенсації ПФУ приймає на підставі даних ЄСВ-звіту за ф. № Д4. Тому до його заповнення потрібно підійти дуже відповідально.

Як роз’яснює ПФУ, ф. № Д4 слід заповнювати таким чином.

Кількість створених нових робочих місць у звітному періоді (місяці) вказують у полі з такою самою назвою перед табличною частиною таблиці 1 ф. № Д4.

Важливо! Цей показник зазначають лише один раз і тільки тоді, коли створено нове робоче місце у зв’язку зі створенням нового суб’єкта господарювання (окрім створеного шляхом припинення) або збільшенням штатної чисельності працівників за умови, що за попередні 12 місяців середньомісячна чисельність не скорочувалася (не зменшувалася). Новим робоче місце вважається й тоді, коли воно створене шляхом модернізації або зміни технології виробництва, що потребує нових знань та вмінь працівника. Прийнято на це місце працівника чи ні, при цьому не важливо.

У графі 12 таблиці 5 ф. № Д4 наводять дату створення нового робочого місця (штатної одиниці), на яке у звітному періоді праце­влаштовано працівника.

Зверніть увагу! Дата створення нового робочого місця може не збігатися з датою початку трудових відносин (гр. 11 таблиці 5).

І нарешті, таблиця 6 ф. № Д4. Тут у реквізиті 22 «Ознака нового робочого місця» ПФУ пропонує проставляти відмітку «Х» у разі працевлаштування працівника на нове робоче місце. При цьому в таблиці 6 передбачено тільки два варіанти заповнення реквізиту 22: «1» — «так» або «0» — «ні». Виходячи з цього ми вважаємо, що в разі якщо ви працевлаштовуєте працівника на нове робоче місце, у реквізиті 22 таблиці 6 потрібно все-таки ставити «1».

Пам’ятайте, що вказувати «1» у реквізиті 22 необхідно протягом 2 років з моменту прийняття працівника на нове робоче місце.

І на закінчення трохи освіжимо в пам’яті умови отримання компенсації 50 % нарахованого ЄСВ за працівника, працевлаштованого на нове робоче місце.

 

img 1

 

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць