Із допомоги по вагітності та пологах військовий збір не утримують

В обраному У обране
Друк
Біляєва Олена
Бухгалтерський тиждень Вересень, 2014/№ 37
Унаслідок важких пологів працівниці було продовжено «декретну» відпустку на 14 календарних днів. Чи потрібно з цих сум утримувати військовий збір?

Ні, не потрібно. Давайте розберемося, чому.

Як ви пам’ятаєте, військовий збір (далі — ВЗ) податкові агенти зобов’язані утримувати, зокрема, з доходів у формі зарплати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховують (виплачують, надають) фізичним особам у зв’язку з трудовими відносинами. Про це йдеться у п.п. 1.2 п. 161 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ.

По-перше, допомога по вагітності та пологах (так звані декретні) не включається до оподатковуваного доходу працівниці як виплата, зазначена в п.п. 165.1.1 ПКУ.

По-друге, цей вид допомоги не належить до фонду оплати праці згідно з п. 3.2 Інструкції зі статистики зарплати від 13.01.04 р. № 5.

Будь-яких особливих норм, які б уключали «декретні» до бази обкладення ВЗ, ПКУ не містить.

З усього цього доходимо висновку: із допомоги по вагітності та пологах ВЗ утримувати не потрібно, причому незалежно від того, коли її нараховано — до 03.08.14 р. або після.

І на закінчення трохи «корисностей». Вам може стати у пригоді стаття «Декретний» лікарняний продовжили: як діяти роботодавцю» // «БТ», 2014, № 35, с. 33. Відповіді на запитання, пов’язані з порядком сплати ВЗ, ви легко знайдете у «БТ», 2014, № 32, с. 14і 25, № 33, с. 14, 20і 27, № 34, с. 4445, № 35, с. 46, № 36, с. 28.

Зверніть увагу! Із лікарняними інша ситуація. Податківці прирівнюють їх до зарплати (див. «БТ», 2014, № 32, с. 25). Аргументом може бути, зокрема, п.п. 169.4.1 ПКУ, де лікарняні названі зарплатою за період її збереження на час хвороби працівника. Тож із лікарняних потрібно утримувати ВЗ.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити