Військовий збір із суми компенсації зносу автомобіля

Біляєва Олена
Бухгалтерський тиждень Вересень, 2014/№ 37
В обраному У обране
Друк
Підприємство використовує у своїй господарській діяльності власний автомобіль працівника. При цьому такому працівнику виплачують компенсацію за знос (амортизацію) автомобіля згідно зі ст. 125 КЗпП. Чи обкладати суму такої компенсації військовим збором?

Ні, не обкладати. Далі пояснимо чому.

Під обкладення військовим збором підпадають, зокрема, зарплата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати або інші виплати і винагороди, які нараховують (виплачують, надають) фізичним особам у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграш у державну та недержавну грошову лотерею; виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри (п.п. 1.2 п. 161 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ).

Інакше кажучи, військовий збір необхідно утримувати із зарплатних виплат і з винагород за цивільно-правовими договорами на виконання робіт, надання послуг (докладніше про об’єкт обкладення військовим збором читайте у «БТ», 2014, № 32, с. 14 і с. 25; № 33, с. 20).

Виплата компенсації за знос (амортизацію) автомобіля, який працівник використовує для потреб підприємства, передбачена ст. 125 КЗпП. Отже, правовідносини між підприємством та працівником належать до розряду трудових, а не цивільно-правових. Тому потрібно з’ясувати, чи є така компенсація зарплатною виплатою.

У цьому нам допоможе Інструкція зі статистики заробітної плати, затверджена наказом Держкомстату України від 13.01.14 р. № 5. Згідно з п. 3.22 цієї Інструкції компенсація працівникам за використання для потреб виробництва власного інструменту і власного транспорту не входить до фонду оплати праці. Як наслідок, об’єкт обкладення військовим збором у нашому випадку відсутній.

Звертаємо увагу! Той факт, що сума компенсації підлягає обкладенню ПДФО як додаткове благо (пп. «а» і «г» п.п. 164.2.17 ПКУ), на порядок справляння військового збору не впливає.

У будь-якому випадку із суми компенсації зносу (амортизації) автомобіля, яку виплачують працівнику за використання автомобіля в госпдіяльності підприємства, військовий збір утримувати не потрібно.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд