(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 36
  • № 35
  • № 34
  • № 33
  • № 32
  • № 31
  • № 30
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
31/31
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Вересень , 2014/№ 37

Військовий збір: конкретизуємо об'єкти, готуємося до звітності

 

Запитання

Суть відповіді податківців/наша позиція

Об’єкти обкладення ВЗ (категорія 132.02 ЗІР ДФСУ)

Чи є об’єктом обкладення ВЗ матдопомога разового характеру, що надається роботодавцем працівникові у зв’язку із сімейними обставинами?

Нецільова благодійна (матеріальна) допомога, яку роботодавець надає окремим працівникам за їх заявами у зв’язку з особистими обставинами, наприклад, на вирішення соціально-побутових питань, що має разовий характер, не входить до складу зарплати. А отже, вона не розглядається як об’єкт обкладення ВЗ

Згодні. Матдопомога разового характеру не є зарплатною виплатою ні за ПКУ, ні згідно з Інструкцією зі статистики заробітної плати, затвердженою наказом Держкомстату від 13.01.04 р. № 5 (далі — Інструкція № 5). Відповідно, не потрапляє вона й до складу об’єктів обкладення ВЗ

Чи є об’єктом обкладення ВЗ допомога на поховання, що виплачується за рахунок коштів роботодавця та/або соціальних фондів?

До складу зарплати не входить сума матдопомоги, яку роботодавець надає окремим працівникам за їх заявами (у зв’язку з витратами на поховання), що має разовий характер, а також сума допомоги на поховання від ФТВП. Відповідно, такі виплати не розглядаються як об’єкт обкладення ВЗ

Усе правильно. Адже допомога на поховання, що виплачується як роботодавцем, так і соцфондами, є разовою виплатою. Тому вона не включається до складу зарплати, не буде вона й об’єктом обкладення ВЗ

Чи є об’єктом обкладення ВЗ сума щомісячних виплат, які здійснюються роботодавцем відповідно до колективного договору на користь працівників, котрі перебувають у відпустці для догляду за дитиною?

Якщо роботодавець здійснює виплати на користь працівників, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною, і при цьому такі виплати мають систематичний характер та належать до структури заробітної плати, то вони є об’єктом обкладення ВЗ

Щомісячні виплати, які надаються певній групі працівників з періодичністю, застереженою в колдоговорі, — це й є матдопомога систематичного характеру. Вони входять до фонду оплати праці згідно з п.п. 2.3.3 Інструкції № 5. Відповідно, при нарахуванні матдопомоги необхідно утримувати ВЗ

Чи підлягає обкладенню ВЗ сума середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом у зв’язку з мобілізацією, на особливий період?

Збереження середнього заробітку працівника на час виконання державних або громадських обов’язків є гарантійною виплатою, що входить до складу додаткової зарплати. Отже, сума середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом у зв’язку з мобілізацією, на особливий період, є об’єктом обкладення ВЗ на загальних підставах

Ми не згодні з такою позицією, про що писали у «БТ», 2014, № 33, с. 20. Адже відповідно до останніх змін («БТ», 2014, № 24, с. 4) середній заробіток мобілізованих працівників є компенсаційною виплатою (ст. 119 КЗпП), виведеною зі складу оподатковуваного доходу (п.п. «и» п.п. 165.1.1 ПКУ).
Але контролери дотримуються спірної позиції, що допоки КМУ не затвердить відповідний порядок компенсації, середній заробіток розглядатиметься як зарплатна виплата і буде об’єктом обкладення ПДФО та ВЗ

Звітність з ВЗ (категорія 132.04 ЗІР ДФСУ)

Як податкові агенти звітують про нарахування, утримання і сплату військового збору?

ДСФУ розробила проект форми податкового розрахунку, що передбачає відображення податковим агентом за звітний квартал загальної суми доходу, з якого утримано ВЗ, загальної суми утриманого збору, без відображення персоніфікованих даних фізичних осіб — платників ВЗ

Здається, розмови про те, що звітувати з ВЗ потрібно буде у складі ф. № 1ДФ, залишаться марними. Причина, схоже, у тому, що податківці вже не впевнені, що справляння ВЗ припиниться із закінченням 2014 року, як це передбачено на сьогодні ПКУ.
Важливо! Податківці говорять про квартальну звітність. Отже, мабуть, на нас чекають «перегони по вертикалі» в останні дні подання звітності за III квартал

 

Військовий збір додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті