(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 37
  • № 36
  • № 35
  • № 34
  • № 33
  • № 32
  • № 31
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
23/23
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Вересень , 2014/№ 38

Військовий збір: оренда та декретні «поза грою»

 

Запитання

Суть відповіді податківців / наша позиція

Об’єкти обкладення ВЗ (категорія 132.02 ЗІР ДФСУ)

Чи підлягає обкладенню ВЗ сума орендної плати, що виплачується за договором оренди нерухомого (рухомого) майна фізичної особи?

Сума доходу, нарахованого (отриманого, виплаченого) у вигляді орендної плати, що виплачується підприємством за договором оренди нерухомого (рухомого) майна фізичній особі, не є об’єктом обкладення ВЗ

Ну ось і дочекалися. Після всіх «поневірянь» із виплатами за ЦП-договорами податківці чітко озвучили свою позицію. І вона повністю збігається з нашими висновками («БТ», 2014, № 33, с. 20).

Шлях контролерів до такого рішення був довгим. І кожного разу (коли з’являлося нове роз’яснення) питання про оподаткування орендних платежів залишалося відкритим. Спочатку під об’єкт обкладення ВЗ потрапили доходи за ЦПД, які входять до фонду оплати праці, потім фіскали «уточнили», що таким об’єктом будуть доходи, отримані, зокрема, за договорами підряду й надання послуг.

На жаль, така непостійність наштовхує на думку, що позиція податківців ще доволі хитка. У цьому випадку вирішенням проблеми могли стати або узагальнююча податкова консультація від контролерів, або внесення змін до ПКУ.

До речі, на сайті ВРУ вже є проект Закону України від 09.09.14 р. № 5047 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо усунення неузгодженостей при справлянні військового збору», який передбачає встановити як об’єкт обкладення ВЗ доходи за ЦП-договорами, що включаються до фонду оплати праці. Отже, фіскали на правильному шляху.

Також доповнимо, що висновок із консультації податківців є справедливим для випадків виплати орендної плати як звичайним громадянам, так і громадянам-підприємцям

Чи підлягає обкладенню ВЗ сума соціальної допомоги по вагітності та пологах?

Допомога по вагітності та пологах — один із видів матеріального забезпечення, який:

• компенсує втрату зарплати (доходу) за період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами;

• фінансується з коштів державного соціального страхування.

Тому така допомога не підлягає обкладенню ВЗ

Усе правильно. Хоча зазначені податківцями аргументи не можуть бути достатньою підставою для того, щоб не зараховувати суму допомоги по вагітності та пологах до об’єктів обкладення ВЗ.

Тут головний аргумент «невключення» — зазначений вид допомоги не належить до фонду оплати праці як виплата, що здійснюється за рахунок коштів фондів державного соціального страхування на підставі п. 3.2 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату від 13.01.04 р. № 5 (далі — Інструкція № 5).

І тільки тому допомога по вагітності та пологах не підлягає обкладенню ВЗ.

Нагадаємо, що із сум допомоги по вагітності та пологах сплачується тільки ЄСВ

Чи є об’єктом обкладення ВЗ сума страхових внесків, сплачених роботодавцем за добровільне страхування (у тому числі медичне страхування) найманих працівників?

Якщо роботодавець за свій рахунок здійснює внески за страховим полісом добровільного страхування життя (у тому числі медичного страхування) працівника, що застережено умовами трудового договору (контракту) або передбачено нормами колективного договору, сума такого внеску є складовою зарплати такого працівника і цей дохід обкладається ВЗ на загальних підставах

У частині страхування життя згодні. Внески за страховим полісом добровільного страхування життя — це систематичні виплати, які роботодавець здійснює на підставі трудового (колективного) договору. Такі внески включаються до фонду оплати праці згідно з п.п. 2.3.4 Інструкції № 5. Тому висновок очевидний: вони є частиною зарплати працівників і відповідно об’єктом обкладення ВЗ.

Що стосується внесків підприємств згідно з договорами добровільного медичного та пенсійного страхування працівників і членів їх сімей, то вони не входять до ФОП, відповідно й ВЗ, на наш погляд, обкладатися не повинні

 

Військовий збір, оренда, декретні додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті