Правила розрахунку курсу валют: уперед до світлого… минулого

В обраному У обране
Друк
Національний банк України, Жиленко Катерина
Бухгалтерський тиждень Квітень, 2015/№ 14
Нацбанк повернувся до колишніх правил дії офіційного курсу валют:
— курс гривні до інвалют, який розраховується щодня, установлюється наприкінці робочого дня і починає діяти наступного робочого дня;
— курс, установлений на останній робочий день тижня або на передсвятковий день, діє протягом наступних вихідних або святкових днів, а курс, установлений в такий день, починає діяти в перший робочий день наступного тижня або в перший післясвятковий робочий день;
— курс гривні до інвалют, який розраховується раз на місяць, установлюється в останній робочий день місяця, починає діяти з першого числа наступного календарного місяця і діє до кінця цього місяця.

Повідомлення про встановлення офіційного курсу публікуватимуть в день його встановлення до 18:00 на офіційному сайті НБУ.

Нагадаємо: з 04.01.14 р. НБУ встановлював курс після 12:00 і вводив його в дію з моменту встановлення. Однак для податкових і митних цілей потрібно було використовувати курс на 00:00 годин («БТ», 2014, № 17, с. 9).

Як тепер діяти в бухгалтерському і податковому обліку? Правила навіть спростилися, адже протягом усього робочого дня діє один курс валют — на нього й орієнтуємося, і не потрібно балансувати між двох курсів та замислювати про «нічний» курс. А законодавчі поправки до ПКУ, МКУ і П(С)БО 21 не суперечать «старим-новим» правилам.

(Постанова Правління НБУ від 19.03.15 р. № 194, діє з 31.03.15 р., лист НБУ від 26.03.15 р. № 19-012/20553)

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити