(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 14
  • № 13
  • № 12
  • № 11
  • № 10
  • № 9
  • № 8
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
4/21
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Квітень , 2015/№ 15

Податковий компроміс: про що говорять податківці

Лист ДФСУ від 23.02.15 р. № 5996/7/99-99-20-07-03-17

Через декілька днів (17.04.15 р.) закінчиться період, під час якого платники податку на прибуток та ПДВ могли скористатися податковим компромісом. Податківці у листі, що коментується, вирішили пролити світло на деякі проблемні запитання. Як кажуть: «краще пізно, ніж ніколи».

Контролери дали відповіді приблизно на півсотні запитань. Найбільш актуальні з них ми наведемо нижче.

Особливості застосування податкового компромісу

Запитання

Відповідь

За який період можна застосувати податковий компроміс?

При застосовуванні податкового компромісу слід дотримуючись вимог щодо строків давності (1095 днів) на момент подання уточнюючого розрахунку. Але до порушень, які вчинили до 01.04.14 р., а не, як вони вважали раніше, на момент закінчення періоду, до якого можна застосувати такий механізм (за період з 01.04.11 р. по 01.04.14 р.).

Наприклад, якщо ви збираєтесь скористатися податковим компромісом у квітні 2015 року, то граничним періодом, який ви можете уточнити в межах строку давності, буде березень 2012 року (граничний строк подання декларації, дані якої уточнюються 20.04.12 р.)

Чи можливо застосовувати компроміс у справах, по яких триває процедура касаційного оскарження?

Застосовувати податковий компроміс на етапі оскарження можна лише на неузгоджені суми податкових зобов’язань. Після прийняття рішення судом апеляційної інстанції на користь контролюючого органу та з моменту набрання ним чинності оскаржуване ППР(1) податківців є узгодженим, отже, платник податків не має права на застосування податкового компромісу на суми, по яких триває процедура касаційного оскарження

Чи може платник, який оскаржує ППР, за яким уже сплачено зобов’язання, повернути 95 % уже сплаченої суми?

На жаль, ні. Справа в тому, що за результатами застосування податкового компромісу у платника податків не можуть виникати або збільшуватися помилково та/або надміру сплачені грошові зобов’язання.

Тому якщо ви вже сплатили податкові зобов’язання за ППР, що оскаржуєте, то повернути сплачені суми ви можете тільки у тому випадку, якщо орган ДФС вищого рівня або суд прийме рішення на вашу користь. Податковий компроміс у цьому вам не помічник

Підприємство, що подало заяву на компроміс, має податковий борг. Яка черговість сплати зобов’язань?

Податківці підтверджують, що на черговість сплати зобов’язань, що визначена у п. 131.2 ПКУ, подання заяви на податковий компроміс не впливає. Тому щоб сплачені кошти пішли у сплату 5 % компромісних зобов’язань, вам слід погасити податковий борг.

При цьому якщо ви не виконаєте встановленої черговості платежів або не визначите її у платіжному документі (чи визначите з порушенням зазначеного порядку), то фіскали самі здійснять такий розподіл. Тому навіть не намагайтеся хитрувати

Чи має право скористатись компромісом «експлатник» ПДВ?

Як ми і прогнозували (див. «БТ», 2015, № 7, с. 32), особа, яка не є платником ПДВ, не зможе скористатися податковим компромісом, оскільки не має права подавати уточнюючі розрахунки за попередні звітні періоди, в тому числі у рамках податкового компромісу

Підприємство завищило витрати у 2012 році, що призвело до заниження зобов’язань і неправильного розрахунку авансових внесків на 2013 рік. Чи слід донараховувати і сплачувати авансові внески?

Податківці виявилися невблаганними. Вони постановили, що у разі, якщо суб’єкт господарювання був платником авансових внесків з податку на прибуток, а завищення витрат вплинуло на розрахунок таких сум, то платник буде зобов’язаний визначити та сплатити:

• 5 % від суми заниженого зобов’язання;

• суму, на яку збільшені авансові внески з податку на прибуток (за кожен місяць прострочення) у розмірі 5 % від заниженого податкового зобов’язання

Чи може сільгосппідприємство, яке завищило ПК з ПДВ у спецдекларації, скористатися податковим компромісом?

На жаль, ні. Річ у тім, що суть компромісу полягає у сплаті уточнених податкових зобов’язань до бюджету. За спецдекларацією суми ПДВ до бюджету не сплачуються, а отже, уточнюючий розрахунок у рамках податкового компромісу до такої декларації не подається

(1) Скорочення: ППР — податкове повідомлення-рішення, ПК — податковий кредит.

податковий компроміс додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті