(044) 581-10-10 Передзвоніть менi

Бухгалтерський тиждень, квітень, 2015/№ 15

 •   Хвиля «покращень»: оренда землі, держреєстрація та інше Закон України від 12.02.15 р. № 191-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)»
 •   Держреєстрація прав на нерухомість: ера електронних документів у розпалі Постанова КМУ від 18.03.15 р. № 137 «Деякі питання спрощення порядку надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»
  Наказ Мін'юсту України від 31.03.15 р. № 465/5 «Про внесення змін до наказу Міністерства юстиції України від 17 квітня 2012 року № 595/5»
 •   «Молоко» за шкідливість: доплата за складні та шкідливі роботи Лист Мінсоцполітики України від 18.11.14 р. № 523/13/116-14
 •   Податковий компроміс: про що говорять податківці Лист ДФСУ від 23.02.15 р. № 5996/7/99-99-20-07-03-17
 •   Податкова переоцінка ОЗ: вплив на податок на прибуток Лист ДФСУ від 02.03.15 р. № 4307/6/99-99-19-02-02-15
 •   Охорона праці: підказки від Держгірпромнагляду Листи Держгірпромнагляду України від 25.12.14 р. № 9311/0/8-9.1-9/6/14, від 15.01.15 р. № 188/0/8.1-03/6/15, від 20.01.15 р. № 343/0/8-9.1-9/6/15
 •   «Нестримна»: інфляція за березень — 110,8 % За даними Держслужби статистики, індекс споживчих цін на товари та послуги (він же індекс інфляції) у березні 2015 року порівняно з лютим 2015 року становив 110,8 %.
 •   Сам собі господар: окреслили території Донбасу, на яких діє особливий порядок самоврядування Верховна Рада України своєю постановою від 17.03.15 р. № 252-VIII (далі — постанова № 252) затвердила новий перелік територій Донецької і Луганської областей, де діє особливий порядок місцевого самоврядування. Про це ми повідомляли у «БТ», 2015, № 13, с. 3. Але лише днями з’явився повний текст постанови № 252 з конкретними назвами міст, сіл і селищ. Його можна знайти на сайті ВРУ (http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/252-viii).
 •   Нові Правила пожежної безпеки МВС затвердило нові Правила пожежної безпеки. Ці правила суб’єкти господарювання зобов’язані виконувати, тому ознайомитися з ними необхідно. Ось декілька підказок про те, на що слід звернути увагу.
 •   Календар тижня
 •   Гадання на кавовій гущі, або Правила заповнення декларації з ПДВ за березень Заповнення податкової декларації з ПДВ за лютий можна порівняти зі здачею вступного іспиту до вишу. Сподіваємось, що з цим іспитом всі бухгалтери впоралися на відмінно. Тепер прийшов час наступного іспиту ― потрібно подати декларацію за березень. Пропонуємо вам деякі наші підказки, які слід враховувати при її заповненні.
 •   Рядок 22.1 ПДВ-декларації: нюанси заповнення Сьогодні ми продовжимо говорити про нюанси заповнення ПДВ-декларації. Причому приділимо увагу її найзагадковішому рядку — рядку 22.1. Які дані потрапляють до цього рядка та для чого в ньому передбачено додаткове поле, як його заповнювати? Ось про це ми сьогодні й поговоримо.
 •   Виправляємо ПДВ-декларацію: частина 2. Помилки, що вплинули на розрахунки з бюджетом У попередньому номері («БТ», 2015, № 14, с. 20) ми з вами розглянули помилки, допущені в ряд. 24, які не вплинули на значення ряд. 23 і ряд. 25 декларації інших звітних періодів. Ми їх назвали «соло-помилки», оскільки для їх виправлення достатньо подати УР за один звітний період, в якому вносяться відповідні зміни. Проте найчастіше доводиться виправляти помилки, що вплинули на ряд. 23 або на ряд. 25 декларації. Одним УР тут не обійдешся. Ось про те, як діяти в таких випадках, ми сьогодні й поговоримо.
 •   Фінзвітність за I квартал: основні акценти Наближаються строки подання квартальної фінзвітності. Бухобліковими новаціями Мінфін нас у I кварталі не «навантажував», тому вже легше. Однак слід мати на увазі, що тепер на показниках бухобліку ґрунтується розрахунок податку на прибуток, тому до складання фінзвітності слід ставитися з особливою обережністю. Сьогодні ми нагадаємо основні моменти, пов’язані з поданням квартальної фінзвітності.
 •   «А без води і не туди, і не сюди», або Рентна плата за воду, використану у I кварталі Практично кожний суб’єкт господарювання, який використовує у своїй діяльності воду, має сплачувати відповідні ресурсні платежі. Минулого року такими платежами були збір за спеціальне використання води та плата за надра. З початку цього року все змінилося: водокористувачам доведеться сплачувати один платіж — рентну плату. Порядок стягнення цієї плати та правила звітування за I квартал 2015 року — далі.
 •   Воду видобуваєш — про рентну плату за надра не забуваєш! Видобуток води для своїх власних господарських потреб змушує суб’єктів господарювання також сплачувати рентну плату за надра. Стягувати цей вид рентної плати (раніше — плата за надра) з таких осіб стали лише у 2014 році. Відтоді всі водовидобувачі з острахом і тривогою розраховують цей ресурсний податок за «чужими» гірничовидобувними правилами. Ці ж самі правила слід використовувати і цього року. Як саме нарахувати цей податок за І квартал 2015 року — читайте далі.
 •   Середній заробіток за період військової служби: як обліковувати після демобілізації Демобілізовані працівники стали до виконання своїх трудових обов’язків — вийшли на роботу. За весь період, коли вони віддавали свій борг Батьківщині, за ними зберігали середній заробіток. А така виплата, немов доміно, потягне за собою й інші нарахування — відпускні, витрати на відрядження, матдопомогу у середньомісячному розмірі, лікарняні, декретні… Як саме? Про це й поговоримо.
 •   Індексація заробітної плати за квітень 2015 року У цій консультації ви знайдете готові розраховані коефіцієнти та суми поточної індексації для всіх базових місяців починаючи з січня 2008 року. Усе це допоможе вам легко провести зарплатну індексацію за квітень 2015 року.
 •   Компенсація за затримку виплати зарплати у квітні 2015 року Держслужба статистики оприлюднила індекс споживчих цін за березень 2015 року (110,8 %)! Поки що це рекорд — найвищий показник офіційної інфляції за період з 2001 року. Тож розглянемо, як це вплине на компенсацію зарплатних боргів, що виплачуються у квітні 2015 року.
 •   Заповнюємо декларацію юрособи-єдиноподатника З 01.01.15 р. для «класичних» (несільгоспників) єдиноподатників — юросіб передбачена лише група 3. Це стосується і тих, хто торік працював у групах 4 і 6. Однак, незважаючи на це, форма декларації залишилася старою. Про те, як її заповнити і новачкам, і єдиноподатникам зі стажем, читайте в цій статті.
 •   Понижуючий коефіцієнт для ЄСВ: уточнюємо умови застосування На практиці у роботодавців, які бажають скоротити витрати на ЄСВ за допомогою понижуючого коефіцієнта, виникає безліч запитань. Значна їх частина стосується визначення показників, які розраховуються для того, щоб зрозуміти, виконано необхідні умови чи ні. З проханням висвітлити незрозумілі моменти ми звернулися до фахівця ДФСУ.
Перейти до номеру
 • № 17
 • № 16
 • № 14
?

За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить

 Вхід в систему ×  Сесію завершено × Ви здійснили вхід на сайт з іншого браузера або комп'ютера. Щоб читати журнали, будь ласка, авторизуйтесь ще раз
Показати пароль  Забули пароль?
 Відновлення паролю × Введіть Ваш e-mail, і ми надішлемо Вам інформацію для відновлення пароля на поштову скриньку
 Реєстрація ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Пошта стане вашим логіном в системі. З її допомогою ви зможете увійти та відновити забутий пароль.

На пошту приходять системні повідомлення та інша корисна інформація.

Показати пароль 

Вкажіть пароль за допомогою якого ви зможете увійти в систему.

Натисніть кнопку "Показати пароль" , щоб побачити введені символи

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

 ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

Дякуємо за вашу заявку! Наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом.
Телефони × (044) 581-10-10 (066) 87-010-10 (097) 78-010-10 Передзвоніть менi
Ви не авторизовані на сайті × Ця функція доступна тільки авторизованим користувачам. Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.