(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 15
  • № 14
  • № 13
  • № 12
  • № 11
  • № 10
  • № 9
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
12/27
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Квітень , 2015/№ 16

Працівник у зоні АТО не вийшов на роботу: звільнити не можна!

Багато підприємств і підприємці, які все ще працю- ють у зоні проведення АТО, втратили зв’язок зі своїми працівниками. Останні не вийшли на роботу у зв’язку з небезпекою для життя та здоров’я.

Мінсоцполітики каже: таких працівників не можна звільнити з ініціативи роботодавця. У табелі обліку робочого часу потрібно ставити позначення «НЗ» (невихід з нез’ясованих причин). Зарплату за цей період не нараховують.

Додамо. Після того як працівник вийде на роботу та надасть пояснювальну записку, найбільш розумний варіант — погодитися з тим, що причина відсутності була поважною, видати відповідне розпорядження (наказ) і внести зміни до табеля обліку робочого часу, проставивши у дні відсутності працівника позначку «І» (інші причини невиходу). Такі дні не оплачуються.

Попереджаємо! Не варто звільняти такого працівника за прогул. Мінсоцполітики проти таких дій (лист від 08.07.14 р. № 7302/3/14-14/13 // «БТ», 2014, № 29, с. 7).

Зауважимо: якщо працівник повідомить про себе, то можна оформити відпустку «за свій рахунок» за спеціальною АТО-підставою згідно з  п. 18 ст. 25 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР.

(Лист Мінсоцполітики України від 02.03.15 р. № 51/06/186-15)

АТО, робота додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті