Готівка з каси за відомістю: для непрацівників теж можна

В обраному У обране
Друк
Катерина ЖИЛЕНКО та Сергій ДЕЦЮРА
Бухгалтерський тиждень Серпень, 2015/№ 31
Лист НБУ від 15.04.15 р. № 50-01015/25117

Про те, як заповнити касові документи при виплаті зарплати з каси, ви прочитали в «БТ», 2015, 28, с. 38.

І от чергове «касове» запитання: чи можна використати відомість на виплату грошей (вона ж видаткова відомість) у разі видачі незарплатної готівки з каси непрацівникам підприємства? Отже, тут дві особливості: готівка не є зарплатою і її видають «стороннім» особам, які не є працівниками підприємства.

Відповідь на це запитання знаходимо в абз. 3 п. 3.5 Положення № 637*, згідно з яким видавати готівку особам, яких немає у штатному розписі підприємства, потрібно за видатковими касовими ордерами, що виписуються окремо на кожну особу, або за окремою видатковою відомістю.

* Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затверджене постановою Правління НБУ від 15.12.04 р. № 637.

Як бачите, НБУ дозволяє замість окремого видаткового касового ордера на кожного непрацівника виписувати окрему видаткову відомість. Очевидно, йдеться про «відділення» непрацівників від працівників підприємства, а не про окрему відомість на кожного непрацівника. Це зручно, якщо одночасно готівкові кошти видаються кільком фізичним особам — непрацівникам підприємства.

Також Нацбанк зауважив, що строки видачі готівки за видатковою відомістю затверджуються керівником і головним бухгалтером або особами, уповноваженими керівником. Тут уточнимо: невикористану готівку, отриману для видачі незарплатних виплат, потрібно здати до банку (якщо її сума перевищує встановлений ліміт каси) не пізніше наступного робочого дня банку після отримання готівкових коштів. Тобто грошові кошти можуть зберігатися в касі два дні (див. лист НБУ від 13.05.05 р. № 11-113/1569-4857).

Теги готівка
Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити